TES-İŞ ADAPAZARI ANADOLU LİSESİ’NDEN MÜTHİŞ BAŞARI9 Eylül 2020, Çarşamba

Şu ana kadar mezun ettiği dil bölümü öğrencilerini yüzde 98’lik bir oranla önde gelen üniversitelere yerleştirme başarısı gösteren Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi, pandemi sürecine denk gelen TYT ve YDT sınavlarında da bu başarısından taviz vermedi.

Bölümün İngilizce öğretmenliği görevini yürüten Nurullah Öktem, elde edilen başarı için şu açıklamalarda bulundu: “Tüm öğrencilerimiz yabancı dil eğitimini okul dersleri ve destekleme & yetiştirme kursları ile geliştirmektedirler. Dışarıdan bu alanda ek bir destek alma ihtiyacı duymayan öğrencilerimiz kendileri için hazırladığımız materyaller ve çalışma programlarına uyarak okulumuzu ve şehrimizi ülkemizde en güzel bir şekilde temsil etmekteler. Tüm öğrencilerimiz gurur kaynağımız oldular” dedi.

 MARKA OLDU

Konuyla ilgili açıklamada  bulunan Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cengiz Kıyak,“ Okulumuz tüm öğretmenlerimizin yoğun çabası ve emeği ile her yıl olduğu gibi bu yılda yüzümüzü karartmadı. Tıp fakültesi, diş hekimliği, hukuk fakültesi, mühendislikler, çeşitli siyaset, iktisat ve sağlık bölümleri  gibi alanlara öğrencilerimiz yerleşti. Bunların yanı sıra dil bölümüne ayrı bir paragraf açmak lazım diye düşünüyorum. Her yıl yaşadığımız bu güzel duygu ve mutluluk bu yıl da tekrar etti. ODTÜ, Boğaziçi, Hacettepe gibi prestiji yüksek üniversitelere bir çok dil bölümü öğrencimiz yerleşti. Nurullah Hocamın şahsında 4 yıl boyunca öğrencilerimize emeği geçen İngilizce öğretmenlerimize ve diğer tüm branş öğretmenlerimize teşekkür ederim.  Okulumuz dil alanında artık bir marka haline geldi ve daha iyi yerlere gelecektir” dedi. Duygu ALAZ

Bu haber toplam 1041 defa okundu.

Resim Galerisi