SRT Yayın Akışı - 21.10.2020
Son Dakika

GEYVE MEYDAN PROJESİNİN TEMELİ ATILDI24 Eylül 2020 - 16:23, Perşembe

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Geyve’de inşa edilecek yeni meydan projesinin temeli atıldı.

Geyve Meydanı projesi ve tüm hizmetlerin hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimizin tüm meydanlarını yenilemek için seferberlik başlattık. Pamukova’da da yeni bir çalışma başlatacağız. Geyve meydanının temellerini bugün atıyoruz. Bazı meydanlarımızda çalışmalar başladı. Bazı meydanların projeleri hazır. Bazılarınınsa çizimleri, çalışmaları yapılıyor. İnşallah Geyve’nin sahip olduğu doğal ve tarihi güzelliklerini koruyarak ilçemizin merkezini ve bağlı sokaklarını, bölgenin dokusuna uygun bir proje ile yeniden düzenliyoruz.”

GEYVE MEYDANI’NA YEPYENİ BİR GÖRÜNÜM

Başkan Ekrem Yüce, “3 bin 500 metrekarelik meydan yepyeni bir görünüme kavuşacak. Bin metre uzunluktaki güzergâhta sert zemin ve sokak yenileme çalışması yapılacak. 750 metrekarelik cami avlusu yeniden düzenlenerek yeraltı şadırvanı inşa edilecek. Proje kapsamında ayrıca 225 metrekare kapalı, 500 metrekare açık alanda ayva tanıtım ve satış merkezi oluşturulacak. Proje kapsamında 9 adet lavabo ve 23 adet şadırvan yer altına alınacak. Geyve inşallah çok kısa sürede yepyeni meydanına kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi

ALTYAPI VE ÜSTYAPIYA YATIRIM ATAĞI

Geyve’de gerçekleştirilen yatırımlara da değinen Başkan Ekrem Yüce, “Geyve’de 28 bin 739 ton asfalt ile 29 kilometrelik yolların üstyapısını yeniledik. Geyve’mizde ayrıca Güney-Burhaniye-Saraçlı mahallelerinde 9 kilometrelik beton yol imalatını tamamladık. Ahibaba-Aydınlar mahalle yollarında da 8 kilometre beton yol yapacağız. Geyve’nin en büyük mahallesi olan Alifuatpaşa’da bin 300 metre uzunluğa sahip Suat Yalkın Caddesini estetik bir görünüme kavuşturduk. Kırsal mahallelerinin ihtiyacını karşılayacak 81 bin 953 metre içmesuyu hattı, 6 içmesuyu deposu, 3 terfi merkezi ile Taraklı ve Geyve’nin 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını karşıladık.”

SAFİBEY’E ÜRÜN TOPLAMA MERKEZİ

Geyve Safibey’de soğuk hava deposu ve ürün toplama merkezi yapmayı planladıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “25 dönümlük bir arsa üzerinde kurulacak olan tesis, 5 bin ton kapasiteli soğuk hava deposuyla üreticilerimizin firesi azalacak. Projede ayrıca ürünlerin kalibrasyon ve paketleme üniteleri olacak.  Yine yaklaşık 200 dönüm alana Geyve Gül Bahçesi projesini hayata geçireceğiz. İnşallah şehrimizin tamamına yayılan hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmeye, şehrimize, ilçelerimize, mahallelerimize değer katmaya devam edeceğiz” dedi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye günün anısına hediye takdim etti. Protokol üyelerinin katılımıyla temel atma töreni gerçekleştirildi.

KARDEŞLİK HUKUKU İLE HAREKET EDİYORUZ

Temel atma programının ardından şantiye alanında incelemelerde bulunan Başkan Ekrem Yüce, daha sonra ilçe belediyesinde Geyve’de görev yapan mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini dinledi. Sakarya’nın tamamını kucaklayan bir anlayışla hareket ettiklerini dile getiren Başkan Ekrem Yüce, şehrin menfaatlerine olan hiçbir talebi kulak arkası yapmadıklarını ifade etti. Kardeşlik hukuku içerisinde çalışmaları sürdürdüklerini belirten Başkan Ekrem Yüce, tek düşüncelerinin hizmet olduğunu vurguladı. Geyveli muhtarlar çalışmalar dolayısıyla Başkan Yüce’ye teşekkür etti.

DÜNYAYA MARKA ÇIKARAN BİR BELEDİYE OLDUK

Hizmet ve destekleri dolayısıyla Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür eden Başkan  Kaya, “Belediye işi, sabır, güven işidir. Dünyaya marka çıkartmış bir belediye haline geldik” dedi.

Programın açılış konuşmasını yapan Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, “AK Parti iktidarında 12. yılını tamamlamış bir kardeşinizim. Pek çok hizmet yaptık ancak bunları süslemek gerekiyor. AK Parti iktidarıyla olmaz denilenleri olur hale getirdik. ‘İman varsa imkan vardır’ düsturuyla hareket ediyoruz. İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’nin destekleriyle ilçemiz gelişmeye devam edecek. Tüm kurumlarla kurduğumuz iş birliği, milletvekillerimizin desteğiyle eksiklerimizi de bir bir gideriyoruz. Belediye işi, sabır, güven işidir. Dünyaya marka çıkartmış bir belediye haline geldik. Üreticimizin yanında olduk, esnaflarımızla istişarelerimizi sürdürüyoruz. Geyve ilçesine kimlik kazandıracak meydan projesinin bu vesileyle hayırlı olmasını diliyor, Başkanımız Ekrem Yüce’ye hizmetleri dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar