SRT Yayın Akışı - 22.10.2020
Son Dakika

SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ29 Eylül 2020 - 10:57, Salı

Millî Eğitim Bakanlığı tüm dünyada devam eden COVID-19 salgını nedeniyle oluşan yeni durumlarla mücadele etmiş ve eğitim yöneticileri öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını çevrim içi platformlar ve uzaktan eğitim çözümleri aracılığıyla karşılamak için çaba göstermiştir.

Bu dönemde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve onu tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve istekleri de düşünülerek Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından "SALGIN DÖNEMİNDE VELİ EĞİTİMİ"ne yönelik 15 kurs programından oluşan bir paket hazırlanmıştır. Söz konusu pakette bulunan 14 yaygın eğitim kurs programı yeni hazırlanmış olup Pandemi Döneminde Hijyen Kuralları Kurs Programı da güncellenerek pakete eklenmiştir.Hazırlanan kurs programlarıyla salgın döneminde velilerimizde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını gerçekleştirebilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlanmıştır. Söz konusu yaygın eğitim kurs programları e-yaygın sistemine tanımlanarak hayat boyu öğrenme kurumlarında uygulamaya açılmıştır.

 EĞİTİMİN KONULARI

Bu kapsamda Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü de Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla Veli Eğitimleri planladı. İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, salgın döneminde veli eğitimi kapsamında; Hijyen Kuralları, Çocukla İletişim,  Evde Eğitici Oyun Etkinlikleri, Özbakım Becerileri, Sağlıklı Beslenme, Öğretmenle İletişim, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Zaman Yönetimi, Eğitimde Sosyal Etkileşim, Aile İçi İletişim, Uzaktan Eğitim Okuryazarlığı, Uzaktan EBA Okuryazarlığı, Ders Kitabı Okuryazarlığı, Öğrenci Rehberliği, Uzaktan Din Eğitimi konularında kurslar açtıklarını belirterek tüm velilerimizin bu kurslara ilgi göstermesini beklediklerini kaydetti. Durmuş, eğitimlerin hazırlanmasında büyük emeği olan Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne ve ilimiz eğitim yöneticilerine teşekkür etti. Duygu ALAZ

Bu haber toplam 525 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar