BİR AYDA 63 ŞAHIS TUTUKLANDI1 Ekim 2020, Perşembe

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Eylül ayı içinde yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Yapılan bilgilendirmede 2020 yılının ilk 9 ayı içinde işlenen suçlar ile 2019 yılının ilk 9 ayında işlene suçlar arasında yapılan değerlendirmede, Asayiş suçlarında % 16 azalma olduğu gözlendi. Malvarlığına karşı İşlenen suçlarda; %20 azalma yaşandı. Yine aynı dönemlerde kişilere karşı işlenen suçlarda ise % 7 azalma olduğu gözlendi.

TUTUKLAMALAR

Yapılan bilgilendirmede ekiplerce Eylül ayı içerisinde  bin 984 olaya müdahale edildiği öğrenildi. Eylül ayı içinde  gerçekleştirilen operasyonlar ve yürütülen çalışmalarda; bin 475 şahıs yakalandı.  63 şahıs ise tutuklandı.  Asayiş Şube Müdürlüğünce gerçekleştirilen operasyonlarda hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 10 kişi  ile haklarında çeşitli suçlardan aranması olan 36 şahıs tutuklanarak cezaevine sevk edildi.

Ayrıca; Eylül ayı içerisinde Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen ŞOK uygulamalarda; 23 Adet Ruhsatsız Tabanca, 2 Adet Ruhsatsız Tüfek, 23 Adet Kurusıkı tabanca, 54 Adet değişik çap ve markalarda fişek ile, Çalıntı  olduğu tespit edilen 13 Motosiklet-Bisiklet ve Ekobis ele geçirildi. 9 Alkollü Eğlence yeri Covid-19 tedbirlerine ve Ruhsatlarına aykırı faaliyet gösterdiğinden kapatıldı.

Bu haber toplam 275 defa okundu.