SRT Yayın Akışı - 22.10.2020
Son Dakika

HALKIN DERDİ DIŞINDA YAPAY GÜNDEMİ KABUL ETMEYECEĞİZ1 Ekim 2020 - 14:15, Perşembe

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasından mutluluk duyduklarını belirterek, “Meclis, halkın sorunlarına ortak akılla, ortak sorumlulukla çare bulma yeridir.” dedi.

Özkoç, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Kurtuluş Savaşı’nı yönetmiş bir Meclis olduğuna işaret ederek, Covid 19 tehdidi nedeniyle kapısını kapatamayacağını, tam tersine sorumluluğunun daha yüksek olduğunu dile getirdi.

Meclis, iktidarın, noter makamı olarak görev yapıyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi içindeki iki siyasi parti bir şekilde uzlaşıyorlar. Aralarındaki pazarlığı bilmiyoruz, ama pazarlık Türkiye değil, milletimiz değil, milletimizin gündemi değil. Onlar kendi gündemlerini Türkiye’ye giydirmek istiyorlar.”

“KESİNLİKLE YAPAY GÜNDEMLERİ REDDEDİYORUZ”

Özkoç, Cumhuriyet Halk Partisi olarak halkın derdine odaklandıklarını, bunun dışındaki yapay gündemleri reddettiklerini belirterek, şöyle konuştu:“Bizim gündemimiz çok açık ve nettir;  açlıktır, yoksulluktur, işsizliktir, eğitimdir. TBMM’de esnafı, çiftçiyi, yatırımcıyı, üreticiyi konuşmak istiyoruz. Halkın derdini konuşup, derman aramak istiyoruz, çare üretmek istiyoruz. Sağlık çalışanlarının üzerindeki yükü hafifletmek istiyoruz. Bunun yolunu, er ya da geç bulacağız. Direteceğiz, direneceğiz. Genel Kurulda, insanlarımızın kaderleriyle ilgili mücadele vereceğiz.Bunun dışında kesinlikle yapay gündemleri reddediyoruz. Bunun dışında hiçbir gündemi kabul etmiyoruz. Bizim gündemimiz Türkiye’dir, bizim gündemimiz milletimizdir, bizim gündemimiz sağlık çalışanlarımızdır, kadınlarımızdır, çocuklarımızın geleceğidir, üreten bir Türkiye’dir, yoksulluktan kurtaracağımız Türkiye için çalışmaktır.”

Bu haber toplam 235 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar