SRT Yayın Akışı - 24.10.2020
Son Dakika

ATATÜRK ANITI'NIN YERİNE AYVA HEYKELİ DİKİLECEK16 Ekim 2020 - 17:49, Cuma

ADD Şube Başkanı Aslıhan Ateş, Geyve'de yapılacak meydan projesinde Atatürk Anıtı'nın yerine ayva heykelinin konulacağını tepki gösterdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Aslıhan Ateş, Geyve'de yapılacak meydan projesinde Atatürk Anıtının kaldırılacağını söyledi. Geyve’deki Atatürk Anıtı'nın bir ‘meydan projesine’ feda edileceğini belirten Başkan Ateş, Anıtın yerine, Geyve’yi temsilen ayva heykeli konulacakmış. Merak ediyoruz sırada hangi ilçe var? Hangi Atatürk anıtı var? Geyve ilçemizin tanıtımı elbette yapılsın. Ancak bu yapılırken Atatürk Anıtının, ilçenin en dikkat çeken yerinden kaldırılması kabul edilebilecek bir şey değildir” dedi.

MEYDANLARDAN KALDIRILIYOR

Ateş açıklamalarını şöyle sürdürdü: Nedense bu ‘meydan projelerinde’ hep Atatürk anıtlarının yeri değiştiriliyor ya da kaldırılıyor. Bu meydanlar anıta dokunulmadan yapılamıyor mu? Yapılmak istenen ayva heykeli için başka yer mi yok? Kaldı ki; yerinde yaptığımız izlenimde, ayva heykelinin pek çok yurttaşımızın da söylediği gibi Geyve girişi-Eşme kavşağına yapılabileceğini düşünüyoruz. Atatürk Anıtı'nın şu an bulunduğu yerde trafik akışını engellediği düşünülüyor ise ki böyle bir söylem de var; aynı yere konulacak ayva heykeli trafiği engellemeyecek mi?

AYIBA YENİSİNİ EKLEMEYİN

Büyükşehir belediyesine bir kez daha sesleniyoruz; Demokrasi Meydanı’nda yarattığınız ayıba yeni bir ayıp eklemeyin. Anıtlar, heykeller, geçmişi geleceğe taşımanın, tarihimizi gelecek kuşaklara aktarmamızın en güzel yoludur. Bu ülkeyi yedi düvelin elinden kurtarıp, bizlere tam bağımsız bir cumhuriyet armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına her ‘vicdan’ sahibi siyasi de saygı duymalıdır.! Geyve'de ki Atatürk anıtı yerinde kalmalıdır” dedi.

Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar