SRT Yayın Akışı - 02.12.2020
Son Dakika

“SAKARYA BU STRATEJİK PLAN'LA ÖRNEK OLACAK”23 Ekim 2020 - 19:21, Cuma

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası koordinatörlüğünde; Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Sakarya Ticaret Borsası, sivil toplum kuruluşları ilgili kurum ve kuruluşların katkıları ile hazırlanan, Sakarya’nın önümüzdeki 10 yıllık yol haritasının ve hedeflerinin belirlendiği “Sakarya Stratejik Planı” tanıtım toplantısı online olarak gerçekleştirildi.

Online olarak yaklaşık 160 kişinin iştirak ettiği toplantının açılış konuşmasını Proje Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa İsen gerçekleştirdi:İsen, konuşmasında şunlara değindi: “Sakarya’nın güzelliklerini koruyarak sahip olduğu potansiyeli avantaja çevirmek ve şehre değer katmak, gelecek nesillere bırakılabilecek en değerli mirastır. Bunu başarmanın yolu ise şehir için bir gelecek hedeflemeyi ve bu hedef doğrultusunda planlı hareket etmeyi sağlayacak “stratejik yönetim bakış” açısıdır.Bu proje ile Sakarya İli ile ilgili orta vadeli stratejik hedeflerin ortaya konması yanında, bunlara birlikte çözüm üretme ve çalışma kültürünü güçlendirmeyi de hedefledik” dedi.

ORTAK AKIL

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda ilk göreve geldiğimiz 2009 yılında Sakarya’da ortak akıl oluşturulması gerektiğine yönelik bir söylemimiz ve kurumsal birliktelik yönünde bir çağrımız oldu. Süreçte; şehir olarak bu birlikteliği sağlayarak ortak aklı hakim kılan çalışmalara imza attık. Çünkü yolları ayrı olanlar, birlikte plan yapamazlar. Bizim şehir olarak kurduğumuz birliktelik, Sakarya ortak paydası ile aynı yolda hep birlikte çalışma isteğimizden güç aldı.

Hazırladığımız plan da belli bir strateji ile gideceğimiz limanı gösteren bir yol haritası, şehrimizin geleceğini planladığımız bir kılavuz olacaktır” dedi.

HERKES SAHİPLENMELİ

Vali Çetin Oktay Kaldırım ise, “Sakarya Stratejik Planı’nın Tabana yayılmış sahiplendirilmiş bir çalışma olduğunu görüyoruz. Şehirler rekabet ediyor. Her şey yeni nesil olarak adlandırılıyor. Global ölçekte hedeflerinin belirlenmiş olması ve bu plana yansımasını görüyoruz.. Sakarya’yı Türkiye’nin en potansiyelli şehri olarak görüyorum bu bütün alanlar için geçerlidir. Sakarya olarak sokaktaki herkese bunu sahiplendirmemiz lazım. Bunu sağlarsak şehirle ilgili olumsuz algı dağılmış olacak. Söz konusu planın hazırlanışı, süreçleri çok kıymetli ama uygulanması da çok önemli. Sakaryalının ve Sakarya’nın belgesi. Ortak aklı sahaya yansıtmak ve çıktı odaklı olmasını sağlamak gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 882 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar