SRT Yayın Akışı - 05.12.2020
Son Dakika

AMELİYATLAR DURDURULDU!28 Ekim 2020 - 11:34, Çarşamba

İl Hıfzıssıhha Kurulunca, korona virüs tedbirleri kapsamında Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesinde acil ameliyatlar, onkolojik ameliyatlar ve bekletilmesi hayatı tehdit edecek olan ameliyatlar dışındaki tüm elektif ameliyatların durdurulması ve tüm özel hastanelerde gerektiğinde yüzde 25 kapasitelerini koronavirüs hastaları için kullanmak üzere hazırlık yapılması kararı alındı.  

İl Hıfzzıssıhha Kurulu Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu başkanlığında toplandı. Toplantıda 2 Kasım tarihinden itibaren Yenikent Devlet Hastanesi'nin pandemi hastanesi olarak kullanılmasının yanı sıra hastanede tüm ameliyatların da durmasına karar verildi. Yenikent Hastanesi'nde ayrıca Tozlu hariç tüm merkezlerinde poliklinik hizmetleri de durduruldu.

Toplantıda özel hastanelerin gerektiğinde kullanılmak üzere kapasitelerinin yüzde 25'ini korona hastaları için ayırması talimatı da verildi.SEAH'ta da acil durum ve kanser ameliyatları haricindeki tüm cerrahi operasyonlar durduruldu.Korona ile mücadele kapsamında SEAH'ın cerrahi ve dahiliye bölümlerinde görev yapan akademik personel ihtiyaç halinde diğer hastanelere gönderilecek.SAÜ Tıp Fakültesi araştırma görevlileri de süreçte SEAH'ın ihtiyaç duyması halinde pandemi kliniklerinde görev alacak.

Poliklinik hastalarında sadece MHRS randevusu olanlar alınacak.Ameliyat yapmayan ve hastaları azalan tüm sağlık çalışanları başhekimin uygun gördüğü alanda çalıştırılacak. Sakarya'daki tüm hastanelerde hasta ziyareti yasağı titizlikle uygulanacak. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 273 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar