SRT Yayın Akışı - 25.11.2020
Son Dakika

“FİYATLAR ÇOK YÜKSEK”17 Kasım 2020 - 03:30, Salı

Haberin Fotoğrafları

Sakarya’da vatandaşların birçoğu, toplu taşıma araçlarındaki fiyatların pahalı olduğunu belirterek, vatandaşların da, şoförlerin de mağdur olmayacağı bir düzenlemenin gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Toplu taşımalardaki ücretlendirmeyi gazetemize değerlendiren vatandaşların birçoğu, toplu taşıma ücretlerinin pahalı olduğunu fakat vatandaşların ve şoförlerin mağdur etmeyecek bir düzenlemenin getirilmesi gerektiğini belirttiler.

ÜCRETLER YÜKSEK

Emine  Seyhan: Toplu taşıma ücretleri çok pahalı. Mesafe kısa olduğu halde yüksek fiyatlar veriyoruz. Bence tüm ulaşım araçları sabitlenerek, 1,5 lira olmalı. Gerçekten ödemekte zorlanıyoruz.Tabi ki sadece vatandaşı değil şoförleri de  düşünmemiz gerekiyor.

VATANDAŞ DÜŞÜNÜLMELİ

Deniz  Şenol: Vatandaşın ekonomik gücü düşünülerek toplu taşıma ücretlerinde indirim yapılması gerektiğini düşünüyorum. Fiyatlar çok pahalı. Şehir içi ulaşım indi bindi 3 lira olmamalı. Her gün bu parayı verecek durumumuz yok.

ESNAF TA ZORDA

Mustafa  Seyhan:  Toplu taşıma ücretlerini yerine göre pahalı, yerine göre normal buluyorum. Koronavirüs dolasıyla dolmuş esnafı çok zorluk yaşadı. Onları da anlamak lazım. Vatandaş da, sürücüler de gözetilerek daha uygun bir fiyatlandırmaya gidilebilir.

FİYAT YENİDEN DÜZENLENMELİ

 Hatice  Boz: Toplu taşımayı çok fazla kullanmıyorum ama fiyatların pahalı olduğunu düşünüyorum. Bütün toplu taşıma araçları, vatandaşın ekonomisine uygun olarak aynı fiyatta düzenlenmeli. Aynı zamanda dolmuşçuları da gözetmemiz lazım. Onların da zarar görmemesi gerekiyor.

İNDİRİM YAPILMALI

Harbiye Yıldız: Toplu taşıma ücretleri çok pahalı. Şehir içi ulaşım ücretlerinde mutlaka indirim yapılmalı. Sürekli  işi gidip gelmek zorundayım, Aldığımız maaşın yarısını yol parasına yatırıyoruz. Yazık günah.

İNDİRİM ŞART

Sümer  Yılmaz : Ülkemizde pahalı olmayan ne var ki? Vatandaşın hali perperişan. Toplu taşımayı mecburen kullanmak zorundayız. Zaten bu zorunluluk yüzünden istedikleri gibi zam getiriyorlar. İndirimin yapılması şart.

ÇOK PAHALI

Leman Çiçek: Bana göre ilk sorgulamamız gereken toplu taşıma ücretleri ülkemizde neden bu kadar pahalı olduğu konusudur. Sadece özel kesim tarafından çalıştırılan dolmuş, otobüs ve taksilerden de bahsetmiyorum, ülkemizde belediyeler tarafından çalıştırılan toplu taşıma araçlarının ücretleri de son derecede pahalıdır. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar