SRT Yayın Akışı - 02.12.2020
Son Dakika

EMEKTAR ÖĞRETMENDEN GENÇ ÖĞRETMENLERE ALTIN ÖĞÜTLER17 Kasım 2020 - 16:38, Salı

Sakarya İl Millî Eğitim müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu etkinlikler arasında “Beşikten mezara kadar” bitmeyen, bitsin istenmeyen en güzel yolculuğun rehberi "Kıymetli Öğretmenim" başlığıyla emektar öğretmenler adına Mudehhar Aydemir öğretmenle bir video çekildi. Sakarya MEM’in sosyal medya hesaplarında yayımlanan videoda 2013 yılında Sait Faik Abasıyanık İlkokulu sınıf öğretmenliğinden emekli olan Mudehhar Aydemir öğretmenimiz genç öğretmenlere altın öğütlerde bulunuyor.

ÖRNEK OLACAK

“Öğretmen düz yaşayacak, dik duracak, doğru yürüyecek. Her hareketi örnek olacak. Öğretmenin emeklisi olmaz. Öğretmen ilk göreve başladığı gün nasıl bir heyecan yaşıyorsa son nefesinde de aynı heyecanı yaşamalı. Öldükten sonra ise öğrencileriyle yaşamalıdır.Öğrenciler, çocuklar geçmişten geleceğe açılan bir kapıdır. İlim ışığında öğretmen ıslah eder, ifsad etmez. İmar eder, harap etmez. Mesut eder, perişan etmez.”

BİKİMLER ÖNEMLİ

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, mesleklerinde uzun yıllar görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan öğretmenlerimizin tecrübe ve birikimlerinin eğitim camiası için çok önemli olduğunu belirterek aktif öğretmenliğine virgül koyan ve hayat boyu eğitime devam eden tüm öğretmenlerimize sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam dileğinde bulundu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1130 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar