SRT Yayın Akışı - 21.01.2021
Son Dakika

ÇEVRİM İÇİ ETWİNNİNG ÖDÜL TÖRENİ4 Aralık 2020 - 11:50, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya İl Millî Eğitim Müdürlüğü, çevrim içi düzenlediği ödül töreniyle eTwinning Sakarya 2019 Kalite Etiketleri heyecanını tüm eğitim camiasına yaşattı.

2019 yılında Kalite Etiketi alan öğretmenlerimizin ve okul temsilcilerimizin katılımı ile “eTwinning 2019 Kalite Etiketleri Çevrim İçi Ödül Töreni” Zoom platformu üzerinden gerçekleştirildi. Çevrim içi ödül törenine bir mesajla katılan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2019 yılında Sakarya’da Ulusal Kalite Etiketi sayısının 69, Avrupa Kalite Etiketi sayısının 53 olduğunu, 2019 yılında 10 okulumuz olmak üzere toplamda 15 okulumuzun e-Twinning Okulu Etiketi sahibi olduğunu belirterek eTwinning öğrenme macerasında ilimiz eğitimine katkı sağlayan ve bu katkıyı Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketleri ile taçlandıran öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür etti.

MESLEKİ GELİŞİM VE DAYANIŞMA ÖRNEĞİ

2020 yılı Kalite Etiketi sayısının ilimiz özelinde 2019 yılına göre %265 oranında artmış olmasından ayrıca gurur duyduklarını ifade eden Durmuş; Kalite Etiketi almanın, öğretmenlerin ve okulların eTwinning aktivitelerinin yüksek düzeye ulaştığının somut bir şekilde tanınması anlamına geldiğini kaydetti. Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin aktif katılımı ile yürüttükleri projelerle pedagojik yenilikçilik, müfredat ile entegrasyon, ortak okullar arasındaki iletişim ve bilgi alışverişi, ulusal ve uluslararası iş birliği, teknoloji kullanımı konularında mesleki gelişim ve dayanışma örneği sergilemelerinin çok kıymetli olduğunu aktaran  Durmuş, bu çalışmaların desteklenmesinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından gerekli planlamaların özenle yapıldığını sözlerine ekledi. Duygu ALAZ

Bu haber toplam 1111 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar