SRT Yayın Akışı - 27.01.2021
Son Dakika

ARI YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEK BAŞVURULARI BAŞLADI8 Ocak 2021 - 16:25, Cuma

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca ‘Arıcılık Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesi’ programı kapsamında uygulanan arı yetiştiriciliği destek başvuruları başladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın destek programları arasında yer alan ‘Arıcılık Yetiştiriciliği Yatırımlarının Desteklenmesi’ programı kapsamında yetiştiricilere yüzde 50 hibeyle ekipman desteği başvuruları başladı. 4-22 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak başvuruda arı yetiştiricilerine sağlanacak destek miktarı ise 30 bin lirayı geçmeyecek.Hibe destek programına başvuru yapacak olan yetiştiricilerde aranan şartlar ise şu şekilde Arı Yetiştiricileri Birliği veya Bal Üreticileri Birliğine üye olmak, arıcılık kayıt sistemine (AKS) müracaat tarihi itibariyle en az 3 yıldır kayıtlı olmak, AKS’deki aktif kovan sayısı bakımından 50 ve üstü arılı kovana sahip olmak, bal üretimine ilaveten en az 3 yıl bulunduğu bölge ve ekotip dikkate alınarak diğer arı ürünlerinden arı sütü, polen, propolis, arı ekmeği (perga), arı zehiri, apilarnilden en az ikisini üreteceğini taahhüt eden arıcılar faydalanabileceklerdir.

Bu haber toplam 1537 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar