SRT Yayın Akışı - 01.12.2021
Son Dakika

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİMİZİ NASIL GÜÇLENDİREBİLİRİZ12 Ocak 2021 - 12:10, Salı

Özel Medar Hastanesi Sakarya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Hanife Düzgün Çelik, bağışıklık sistemi ve güçlendirilmesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Bağışıklığın kişiyi çevreden alınan virüs, bakteri mantar gibi dış etkenlerden koruyarak hasta olmasını önleyen vücudun kendini savunma mekanizması olduğunu söyleyen Özel Medar Hastanesi Sakarya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Hanife Düzgün Çelik, “İyi bir bağışıklık sistemi vücudu dış etkenlerden korurken vücudun kendi yapılarını da tanıyıp kendi hücre ve yapılarına zarar vermemelidir” dedi.

 GÜÇLÜ VE DENGELİ 

Çelik, güçlü ve dengeli  bir bağışıklık sistemi için neler yapılması gerektiğini ise şöyle sıraladı: Yeterli ve kaliteli uyumak.Dengeli beslenmek: İşlenmiş, rafine gıdalardan , paket gıdalardan uzak durmak.Şeker, un içeren karbonhidratlı gıdalardan fakir,  taze meyve ve özellikle sebzeden zengin beslenmek. Hayvansal  protenleri ölçülü ve mutlaka yanında sebze ile beraber tüketmek. Spor yapmak.Nefes egzersizleri yapmak.Ozonterapi , İV yüksek doz C vitamini, İV glutatyon tedavisi gibi bağışıklığı destekleyici ve dengeleyici  tedavilerin uygulanması.D vitamini seviyelerinin  60-100 ng/ml arasında olması önerile bilir” dedi. Duygu ALAZ

Bu haber toplam 1054 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar