SRT Yayın Akışı - 26.02.2021
Son Dakika

ÖZÜR BEKLİYORUZ!14 Ocak 2021 - 17:59, Perşembe

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un açıklamalarına cevap vererek, “Bir milletvekilinin hayalinde ürettiği bir diyalog yüzünden, bizim buna sessiz kaldığımız ile alakalı, bizi töhmet altında bırakan ithamları kabul etmiyor ve kınıyoruz” dedi.

CİDDİ RAHATSIZLIK

İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Milletvekili Ali İhsan Yavuz’u eleştirdi. Kılıçaslan, “AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz'un tarafımıza yönelttiği açıklama yapılmadığı ithamını öncelikle reddediyoruz. HDP'li milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun bu konu ile ilgili şizofrenik ve hastalıklı yaklaşım sergilediği davranışını ve açıklamasını muhatap almıyoruz. Sakarya'nın sürekli aynı konular ile gündeme gelmesinin hepimizde çok ciddi rahatsızlık yarattığını tüm kamuoyunun bilmesini isteriz” dedi.

AÇILIM SÜRECİ

Yavuz’u eleştiren Kılıçaslan, “Sayın Ali İhsan Yavuz'un ve partisinin, HDP ile birlikte bundan önceki süreçlerde, açılım süreci ile başlamak üzere birlikte hareket ettikleri, aynı masada oturup pazarlık yaptıkları zamanda, biz bu hastalıklı yapıyı bu HDP'yi eleştiriyorduk. Habur'da teröristleri karşılarken de, çadır mahkemelerini kurduklarında da Oslo'da gizli görüşmeler yapıldığında da Dolmabahçe'de HDP'li yetkililer ile açılım süreci adı altında bu ihanet mutabakat metnini Dolmabahçe Sarayında  birlikte okurken de ve onun dışında 31 Mart seçim öncesi Osman Öcalan'a TRT mikrofonlarını uzattıklarında da terörist başı çocuk katili Abdullah Öcalan'ın mektubunu televizyon kanallarında okuttuklarında da gerekli tepkiyi göstermiştik. 

GÜNDEM BU DEĞİL

Ama kendilerinden o zaman hiç bir ses duyamamıştık. Şimdi bir milletvekilinin hayalinde ürettiği bir diyalog yüzünden, bizim buna sessiz kaldığımız ile alakalı bizi töhmet altında bırakan ithamları kabul etmiyor ve kınıyoruz. Vatandaşın gündemi bugün ne başörtüdür ne de Gergerlioğlu'nun saçma sapan açıklamalarıdır. Vatandaşın gündemi ekonomidir. Bu gündemin üstünü örtmek adına tarafımıza yöneltilen sessiz kaldığımız yönündeki suçlamayı reddediyoruz ve kendisinin yaptığı açıklama adına bir özür bekliyoruz. İYİ Parti ve İYİ Parti Sakarya Teşkilatlarının bu konu ile ilgili hassasiyeti geçmişten bugüne bellidir. Kimse bize böyle bir imayı yapma hakkına sahip değildir. Biz bunu ''Alnımızın ortasından kaşınmak sayarız.' Feriştahı gelse bize böyle bir yakıştırmayı yapamaz” ifadelerini kullandı.   Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 1182 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar