SRT Yayın Akışı - 28.02.2021
Son Dakika

KENDİLERİNİ TANITTILAR26 Ocak 2021 - 18:28, Salı

AK Parti 7’nci Olağan Sakarya İl Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçilen Yunus Tever, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını yaptı. Toplantıya AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz da katıldı

AK Parti  7’nci Olağan Sakarya İl Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden İl Başkanı seçilen Yunus Tever, İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile ilk toplantısını yaptı. AK Parti  Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katılımıyla Adapazarı Orhangazi Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıya, İl Yönetiminin yanı sıra, İl Disiplin Kurulu Üyeleri ve Demokrasi Hakem Kurulu Üyeleri de katıldı. Toplantıda yeni il yöneticileri birbirleriyle tanıştı.

YÜZDE 42’LİK BİR DEĞİŞİM

Yönetim Kurulu Üyelerinin tek tek kendisini tanıtmasının ardından konuşan İl Başkanı Tever, çok önemli bir süreçte zorlu bir görev üstlendiklerini belirterek şunları söyledi: “Geçtiğimiz Çarşamba günü coşkulu ve heyecan dolu bir kongreyi hep birlikte geride bıraktık. Her bir kongremiz beraberinde getirdiği yenilenmeyle birlikte partimizin güçlenmesine ve daha da büyümesine vesile olmuştur. Yönetim kadromuzda yüzde 42’lik bir değişime gittik. Önümüzde uzun bir süreç ve başarılacak birçok kazanım var.

DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM

AK Parti, değişim ve dönüşüm sürecini en iyi şekilde her kademesine uygulayan ve bu yenilenme süreçlerinden başarıyla çıkan bir siyasi partidir. Kongre’de göreve seçilen tüm dava arkadaşlarımı tekrar tebrik ediyorum. Sakarya’mıza hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağımız yeni bir dönem olacak inşallah. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimize emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Tüm dava arkadaşlarımızla, teşkilatlarımızla nice güzel çalışmalara imza atacağız inşallah. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahcup etmesin” dedi.

REFORMCU BİR PARTİYİZ

Ak Parti İl Yönetim Kurulu’nun  ilk toplantısına katılan  AK Parti Genel Başkanı Ali İhsan Yavuz, reformculuğun partilerinin ikinci özelliği olduğunu, siyaset ve ekonomi alanında her dönem reformlara imza attıklarını ifade etti.

4 TEMEL ÖZELLİĞİMİZ VAR

AK Parti'nin dört temel özelliği olduğunu dile getiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, “Bu özellikten biri olmazsa, AK Parti ve dava hareketinde eksiklikler ortaya çıkar. Birincisi AK Parti, demokrat bir partidir. Bunlarda öncelik sıralaması yapmıyorum, yan yana koyuyorum. Bu memlekette millet iradesinden başka hiçbir iradeye 'Eyvallah' demez. Milletin oyuyla seçilene sonuna kadar saygı gösterir. Milletin iktidarını, milletin en önemli tercihi olarak görür ve o tercihe sonuna kadar saygı gösterir. Bizimle diğerleri arasındaki fark da budur.”

REFORM SÜREÇLERİ

Ali İhsan Yavuz, reformculuğun partilerinin ikinci özelliği olduğunu, siyaset ve ekonomi alanında her dönem reformlara imza attıklarını kaydederek, AK Parti'nin hem ülke içindeki hem de küresel ölçekteki sıkıntılardan reform iradesiyle çıktığını belirterek; “Şimdi de pandemi şartları sonrasında oluşan Türkiye ve dünyanın şartlarında ortaya çıkan yeni durumdan Türkiye'nin güçlü çıkması için her türlü hazırlıklar yapıldı. Yakında Cumhurbaşkanımız bunu ayrıntılarıyla kamuoyu ile paylaşacak. Siyasi, hukuki ve ekonomik reform süreçlerini gerçekleştireceğiz” dedi.

YERLİ VE MİLLİ

Yerli ve milli olmanın AK Parti'nin üçüncü özelliği olduğunu, savunma sanayisinde mesafe kat edildiğini, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemine sahip olduğunu dile getiren Yavuz, asıl rahatsızlığın S-400'lerden ziyade Türkiye'nin yakın zamanda bu sistemleri üretebilecek hale gelmesi olduğunu aktardı.

BİZ TÜRKİYE PARTİSİYİZ

Yavuz, partilerinin 'Türkiye partisi' olduğunu ve bunun da dördüncü özellikleri olduğunu anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Parti milletin partisidir. AK Parti bir sınıfın, zümrenin, bir coğrafi bölgenin, bir kesimin partisi değil, Türkiye'deki 83 milyon vatandaşımızın partisidir. Hatta dünya mazlumlarının mağdurlarının partisidir. Bizim kitabımızda insanları doğulu-batılı, Türk-Kürt, başörtülü-baş açık, şehirliler-köylüler diye ayırt etmek yazmaz. Bizim kitabımızda 83 milyonun hepsi kardeştir, arkadaştır, aynı milletin fertleridir. Bütün yurttaşlarımız eşit ve özgürdür” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 415 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar