SRT Yayın Akışı - 09.03.2021
Son Dakika

SAKARYA ORTA YÜKSEK RİSKLİ İLLER ARASINDA18 Şubat 2021 - 12:35, Perşembe

Sağlık Bakanlığı 'Türkiye enfeksiyon Risk Haritası' oluşturdu. Bu kapsamda Sakarya orta yüksek riskli bölgeler arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı, riskli grupların üzerinde hassasiyet oluşturulabilmesi ve bölgesel bazda çalışmaların başlatılması için bir harita oluşturdu. "Türkiye Enfeksiyon Risk Haritası" başlığıyla bakanlığın internet sitesinde yayınlanan bu harita, iller bazında vaka sayısı ve bulaşı seviyesine göre belirlenen risk miktarını gösterdi. Harita üzerinde Sakarya'nın yer altığı bölüm ise "sarı" renk ile işaretlendi.  Edinilen bilgiye göre, haritada yer verilen renkler haftalık vaka sayısına göre belirlendi. Türkiye, harita üzerinde 4'e bölündü. Bu gruplar kırmızı, turuncu, sarı ve yeşil renklerle anlatıldı. Kırmızı yüksek risk, turuncu orta yüksek risk, sarı orta risk, yeşil ise düşük risk bölümünde yer aldı. Sakarya bu gruplar arasında turuncu renkle "orta yüksek" riskli iller arasına yerleşti. Bölgesel çalışmalar için bu harita büyük önem taşıyor.

Bu haber toplam 2646 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar