SRT Yayın Akışı - 09.03.2021
Son Dakika

SAKARYA'YI MAVİYE DÖNÜŞTÜRELİM22 Şubat 2021 - 19:08, Pazartesi

Pandemiyle mücadelede alınan tedbirlerin karşılığını topyekün mücadeleyle alınacağını belirten SATSO Başkanı Altuğ, "Uyguladığımız tedbirlerin karşılığını turuncu olan rengimizi maviye dönüştürerek alacağız" dedi

Geçtiğimiz günlerde “Pandeminin Normalleşme Süreci Adımları” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Buna göre Toplumsal, ticari ve ekonomik anlamda normalleşmeyi yakalayabilmek adına halkın farkındalığını artırmayı hedefleyen ekonomi tabanlı sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek “Şehrimiz İçin Pandemiyle Mücadele Edelim” temalı basın toplantısı düzenledi. Gerçekleşen toplantıda Sivil toplum kuruluşları adına SATSO başkanı A. Akgün Altuğ basın açıklaması yaptı.

ORTAK HAREKET

Küresel salgında birçok insanı kaybettiklerini ve salgınla ancak ortak hareket ederek başa çıkabileceklerini belirten Altuğ, “İnsanlık bir yılı aşkındır küresel bir salgınla mücadele etmektedir. Pandemiler tıbbi bir hastalık olmanın yanında toplumu birçok düzeyde etkileyen ve bozulmalara neden olan sosyal bir olgudur. Sadece ekonomik değil, sosyolojik ve psikolojik açıdan hasar bırakacak dönemi hep birlikte tecrübe ediyoruz. Bu süreçte hepimiz büyük kayıplar verdik. Toplumsal olarak bu hastalığa birçok insanımızı feda ettik. Kaybettiklerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaşanan süreçte bu salgının topyekün mücadeleyle aşılanabileceğini hep birlikte tecrübe ettik. SATSO başkanlığında sivil toplum kuruluşları pandemi ile etkin mücadele için ortak hareket etme kararı aldım. Aksi halde vaka sayılarında artış devam edeceği gibi kısıtlamaların kaldırılması da uzayacak” dedi.

NORMALLEŞME ADIMLARI

Normalleşme adımlarına başlanacağı açıklanması üzerine 4 kategoriye göre ayrıldığını ifade eden Altuğ, “Geçtiğimiz günlerde pandeminin normalleşme süreci adımları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklandı. Buna göre, normalleşmeye ilişkin gerçekleştirilecek girişimler il bazlı olarak adım adım yönetilecek ve sürecin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi yerelde yöneticilerin sorumluluğunda ve halkın katkılarıyla olacaktır. Bu yeni mücadelede illerdeki vaka sayısı ve risk yönetiminin esasına göre normalleşme adımlarının atılması planlanmaktadır. İllerimizin vaka sayıları ve aşı oranlarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli iller olmak üzere 4 kategoriye ayrılacağı açıklanmıştır” şeklinde konuştu.

TOPYEKÜN MÜCADELE

Tedbirlerin karşılığını topyekün mücadeleyle Sakarya’nın turuncu rengini maviye dönüştürerek alınacağını belirten Altuğ; “Hepimizin duyarlılığını ve sorumluluğunu arttırarak salgınla mücadelede sabrını devam ettireceğine ve sonunda da sağlıklı günlere kavuşacağımıza inanıyoruz. Uyguladığımız tedbirlerin karşılığını turuncu olan rengimizi maviye dönüştürerek alacağız. Sakarya’nın motive ve kararlı bir şekilde kısa zamanda bu süreci başarıyla tamamlayacağına inanıyoruz. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstererek hep birlikte topyekün mücadele etmeliyiz”dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 895 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar