SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

BORÇLANMAYI ELEŞTİRDİ!6 Nisan 2021 - 10:11, Salı

İYİ Parti Adapazarı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Akçalışkan, Adapazarı Belediyesi Nisan Ayı olağan Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmada gereksiz borçlanmanın karşısında durduklarını belirtti.

MECLİS TOPLANTISI

Akçalışkan konuşmasında her partinin belediye başkan adaylarının 5 yıllık dönemde yapacakları projeleri Adapazarı halkına anlatarak seçime girdiklerini belirterek, “11-12-13. maddelerde toplam 25 milyon borçlanma talep edilmektedir. Bu borçlanmayı eğer Adapazarı halkı ve esnafının yaralarının sarılması için kullanılacak ise İYİ Parti olarak her şekilde kabul ederiz fakat görüyoruz ki belediye için alınacak olan 3 kamyon, yapılmak istenilen yeni düğün salonu ve belirli sokakların yenilenmesi için kullanılmak isteniyor. Yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için gerekli görünen hizmetlerin her zaman yanındayız, talebimiz borçlanarak fuzuli harcamaların yapılmamasıdır. Halkımız ve esnafımız bu kadar zor durumdayken, esnaf kirasını, vergisini, stopajını ve çalışanının maaşını ödeyemiyorken önceliğimizin onlar olduğunun farkında olmalıyız” diye konuştu.

KİLİT VURALIM

Her yıl 2 Milyonun üzerinde faiz ödendiğini belirten Akçalışkan, “222 milyonluk bütçenin %11,5 tekabül eden 25 milyon TL’yi tasarrufa giderek ayıramıyorsak belediyenin kapısına kilidi vuralım anahtarı da Sakarya nehrine atalım. Adapazarı Belediyesi olarak daha önce alınan kredilerden dolayı bırakın borç ödemeyi, bütçeden her yıl 2 milyonun üzerinde faiz ödenmektedir. Hala daha neden borçlanılmak istenilmektedir anlamış değiliz. Bizce bütçede bulunan gereksiz harcamaları kısıp belediyemizi daha fazla borçlandırmadan elde edilecek tasarrufla yapılmak istenilenleri karşılayabiliriz. İYİ Parti grubu olarak 11-12-13. Maddedeki gereksiz borçlanmanın karşısında durduğumuzu kesinlikle bildiriyoruz” dedi.

Bu haber toplam 802 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar