SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

AYKUT YİĞİT’İN PROJE BİLDİRİSİ UPUES 2021’E KABUL EDİLDİ6 Nisan 2021 - 17:30, Salı

Aykut Yiğit Ortaokulu öğrencilerinin 2019-2020 eğitim öğretim yılında sürdürdükleri eTwinning projesinin bildiri metni sunum için Uluslararası Projeden Uygulamaya Eğitim Sempozyumu UPUES 2021'e kabul edildi.

Bu yıl 1.si düzenlenen sempozyum 1-4 Nisan arasında çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Necmettin Erbakan Üniversitesi'nin akademik hakem kurulunca seçilen 250 bildiri arasından yer alan Fen Bilimleri Dersi Bağlamında Tasarlanan Bir eTwinning Projesi Örneği 'Get Ready And Go Green' adlı bildiri 3 Nisan Cumartesi günü Aykut Yiğit Ortaokulu fen bilimleri öğretmeni Burcu Şık tarafından başarılı bir şekilde sunuldu. Projenin kurucusu olan fen bilimleri öğretmeni Burcu Şık öğrencileriyle birlikte Avrupa ve Türkiye'den 24 farklı okulla işbirliği içinde çalışarak çevre sorunları ve atık kontrolüne yönelik konularda çalışarak başarılı ürünler ortaya çıkardılar. Projenin amaçları doğrultusunda çevre sorunları ve atık yönetimi konularına yönelik öğretmenler ve öğrencilerin yeni bilgi, beceri ve değerler kazanmasını sağlayacak nitelikte etkinlikler gerçekleştirildi.

 YABANCI BİR DİLDE KENDİLERİNİ İFADE ETME

Aykut Yiğit Ortaokulu Müdürü Muhterem Altın proje etkinlikleriyle öğrencilerin yaşam problemlerini projeye dönüştürme, yabancı bir dilde kendilerini ifade etme, iletişim kurma, çevreyle ilgili bir sorunu içselleştirme ve soruna çözüm bulma, teknoloji kullanımı ile bilgiye ulaşabilme ve işleme, ürün ortaya koyma, iş birliği içinde çalışma, araştırma yapma, sorumluluk alma, bilimsel düşünme becerilerine yönelik kazanımlara ulaşmalarının sağlandığı bilgisini verirken, “Okulumuz 2016 yılından bu yana eTwinning projelerinde yer almaktadır. 2019 yılından itibaren eTwinning Okulu olarak Avrupa'da ve Türkiye'deki eTwinning  Okulları arasında yer almaktadır. Okulumuzda halen eTwinning projeleri başarılı bir şekilde birçok öğretmenimizin danışmanlığında öğrencilerle sürdürülmektedir. eTwinning projeleri öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlamakta ve projelerde gelişen eğitim teknolojileri etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Öğrencilerin teknoloji kullanımı desteklenerek derslerinde daha başarılı olması sağlanmaktadır” dedi.  Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 627 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar