SRT Yayın Akışı - 21.04.2021
Son Dakika

YARDIMA KOŞUYORLAR7 Nisan 2021 - 17:40, Çarşamba

Hasene Yardım Derneği Sakarya Gözlemcisi Hüsamettin Dal, Avrupa’nın ondan fazla ülkesinin yanı sıra, Avustralya ve Kanada’nın yanısıra Türkiye’de şubeler açan derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

DERNEĞİN FAALİYETLERİ

Derneğin çalışmaları hakkında bilgiler veren Hüsamettin Dal şu ifadelere yer verdi: Hasene Yardım Derneği “Mazlum ve Mağdurlar için El Ele” sloganıyla dünyadaki ihtiyaç sahiplerine el uzatmak için kurulmuştur. Hasene kelime manası olarak iyilik, güzellik ve hayır anlamlarına geliyor. Dernek, yeryüzünde iyiliğin ve güzelliğin artması, paylaşma, dayanışma ve yardımlaşmanın hâkim olması için çeşitli alanlarda faaliyet yürütmektedir. Yapmış olduğu faaliyetler ile; dünyanın farklı kıtalarında, farklı ülke ve bölgelerinde mazlum, mağdur ve muhtaçlara uzanan ilginin, şefkatin ve yardımın adı ve adresi olan Hasene Derneği, insanların temel ihtiyaç ve haklarını gözetir; insan onuruna yaraşır bir yaşamın oluşması doğrultusunda çalışmalarını sürdürür.

İHTİYAÇ SAHİPLERİ

Kumanya kampanyası ile onlarca ülkede on binlerce ihtiyaç sahibine gerek ramazan ayı öncesi, gerekse yılın diğer aylarında gıda paketleri ulaştırdıklarını söyleyen Dal, derneğin Sakarya çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. Hasene Yardım Derneği Sakarya Gözlemcisi Hüsamettin Dal, “Mübarek ramazan ayına az bir süre kaldı. Bunun için çok önceden çalışma yaptık ve halen devam ediyoruz. 16 ilçemizde ihtiyaç sahiplerine ve mülteci kardeşlerimize 250 adet ramazan kolimizin dağıtımını gerçekleştirdik. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.    Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 196 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar