SRT Yayın Akışı - 22.04.2021
Son Dakika

'İFTAR SONRASI İŞLETMELER 2 SAAT DAHA AÇIK KALSIN'7 Nisan 2021 - 18:03, Çarşamba

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, Ramazan ayında iftardan sonra bir iki saat daha kafe ve restoranlara yüzde 50 kapasite ile açık olma müsaadesi verilmesi işletmelerimizi rahatlatacaktır" dedi.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar’dan Esnaf ve Tacir işine devam etsin çağrısında bulundu. Başkan Bayraktar yaptığı açıklamada; "Kabineden çıkan kararlar bir nebze olsun esnafımızı tacirimizi ve ticaret erbablarımızı mutlu etti. Bu bizlerin beklemiş olduğu bir haberdi fakat ticaret erbablarımız geçmiş olduğumuz kısıtlama günlerinde özellikle gıda sektörü ve hizmet sektörü içinde bulunan tacirimiz ve ticaret erbablarımız kısıtlamalarda mağduriyet yaşamıştır. Bizler önümüzdeki günlerde idrak edeceğimiz ramazan ayı boyunca tekrar kapatılma söz konusu olacaktır ve bu sıkıntı yaşayan üyelerimizin mağduriyetini devam ettirecektir" dedi.

YETERSİZ BİR UYGULAMA

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Z.Şinasi Bayraktar, "Sakaryalı işletmeler kendi faaliyetlerini yürütmek ve toplum sağlığını korumak adına alınan kararlara harfiyen uyarak tüm önlemlerini alarak hizmet vereceklerdir, bundan kimsenin şüphesi ve tedirginliği olmasın. Ramazan ayına kadar devam edecek olan bu uygulama süreçte yaşanan mağduriyetin telafisi ve giderilmesi anlamında yetersizdir. En azından Ramazan ayında iftardan sonra bir iki saat daha kafe ve restoranlara yüzde 50 kapasite ile ve gerekli şartları sağlamaları halinde açık olma müsaadesi verilmesi işletmelerimizi rahatlatacaktır. Ayrıca bayram öncesi de hafta sonu kısıtlamalarının kaldırılarak insanların alışveriş yapmaları ile yerel ticaretin canlanması sağlanabilir" şeklinde açıklamada bulundu.

Bu haber toplam 224 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar