SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

2042 ESNAFA 40 TON ÇAY HİBE20 Temmuz 2021 - 18:33, Salı

Haberin Fotoğrafları

Başkan Ekrem Yüce’nin kahvehane, kafe, çay ocağı esnafına müjdesini verdiği destekler bayram öncesi takdim edildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi çay ocakları ve kahvehane esnafları için hazırladığı destek paketini esnaflarla buluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin dayanışma vurgusu yaptığı programda esnaflar destek dolayısıyla teşekkürlerini iletti. AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Erol Aydın ile Sakarya Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Altay’ın da yer aldığı programda kahvehane, kafe, çay ocağı gibi sektör esnaflarına çay destekleri takdim edildi.

ESNAFLIK AHİLİĞİN TEMELLERİNE DAYANIR

Başkan Ekrem Yüce, ahilik kültürün dayanışma temellerine dayandığını ifade ederek, “Esnaflık geleneğimiz, kültürümüz ahiliğin temellerine dayanır. Ahilik dayanışma demektir, bir olmak demektir. Bir arada, birbirine destek olmak ve böylece güçlü olmak demektir. Anadolu’da yüzlerce yıl boyunca esnaf geleneği varlığını sürdürmüş; zora düşen, darda kalan esnafımız her daim destek bulabilmiş ve işine devam etmiştir.”

SALGININ SEYRİ AŞILAMAYLA HAFİFLİYOR

Başkan Yüce, “Malumunuz tüm dünya Kovid-19 salgınıyla mücadele ediyor. Salgın sebebiyle hepimiz çeşitli fedakarlıklarda bulunmak zorunda kaldık. İşlerimiz ve sosyal hayatımızda aksamalar meydana geldi. Şimdi çok şükür salgının seyri konusunda güzel gelişmeler yaşanıyor. Aşılama programımız çok hızlı devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu salgından kurtulacağız. Bu süreçte hepimiz birbirimizi çok özledik. Sevdiklerimizle bir araya gelip sohbet etmeyi, dertleşmeyi çok özledik. Sevdiğimiz bir kafede, kahvehanede, çay bahçesinde demli bir çayla dostlarımızla oturup hemhal olmak istiyoruz.”

2042 ESNAFA 40 TON ÇAY

2042 çay ocağı ve kahvehane esnafına 40 ton çay hibe ettiklerini açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “Esnafımıza destek olmak ve hemşerilerimizin özledikleri bu hatıraların yeniden hayat bulmasına katkı sağlamak için kıraathane, kahvehane, çay ocağı gibi 2042 işletmemize birer çuval olmak üzere toplam 40 ton çay hibe ediyoruz. Malumunuz daha önce pandemi sürecinde de 15 milyon lirayı aşkın bir tutarda esnafımıza desteklerimiz olmuştu. İşyerleri genelge kapsamında kapatılan işletmelerimize 1.000 er TL su faturası desteği verilmişti. Ayrıca salgın sürecinde çalışamayan ulaşım sektörüne 1.000 er TL mazot desteği verilmişti. Son olarak galericilerimize ve emlakçılarımıza 500’er lira tutarında su faturası desteği sözünü vermiştik. Esnafımız şehrimizin bereketidir. Bu bereket inşallah hiç bitmez. Desteklerimizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Bu haber toplam 279 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar