SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

'SAÜ İŞLETMENİN KÖKLÜ BİR FAKÜLTEDİR'28 Temmuz 2021 - 17:56, Çarşamba

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen SAÜ Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan oldu.

Sakarya Üniversitesi İletişim Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen SAÜ Doğru Tercih programının bu haftaki konuğu SAÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan oldu. Programın açılışında fakültenin tarihi hakkında kısaca bilgi veren Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan, “Fakültemiz 2010 yılında resmî olarak ancak kökleri 1992 yılına kadar uzanmaktadır” ifadelerini kullandı.

YENİ KONTENJAN RAKAMLARI

Yeni kontenjanların belirlendiğini hatırlatan Prof. Dr. Ungan, “Şu anda fakültemizde 2 bin 906 öğrencimiz var, bu öğrencilerimizin 406 tanesi yabancı uyruklu ve kurulduğundan beri yani 2010'dan beri de yaklaşık 8 bin öğrencimizi mezun etmiş bulunmaktayız. Üniversite tercih kılavuzu yayınlandı biliyorsunuz kesinleşti rakamlar 410 öğrenci alıyoruz toplamda. İnsan kaynakları bölümü 80 öğrenci alıyor işletme bölümü 100 öğrenci alıyor ve İngilizce işletme bölümünüz 50 öğrenci alıyor. Yönetim bilişim sistemleri, uluslararası ticaret ve Sağlık Yönetimi bölümlerimiz ise 60’ar öğrenci alacak” şeklinde konuştu.

'İŞ DÜNYASIYLA TEMASTAYIZ'

Müfredatın öğrencilerin şahsi kabiliyetlerinin gelişmesi üzerine düzenlendiğini söyleyen Dekan Ungan, “İşletme Fakültesi mezunlarının sahip olması gereken genel yeterlilikler var; teknolojiyi iyi kullanabilme, liderlik becerileri, iyi bir takım oyuncusu olabilme, etik değerlere bağlılık, sosyal sorumluluk sahibi olabilme, iletişim becerileri gibi değerler ve biz sistematik olarak bu konuları müfredatımızda işliyoruz” dedi. Fakültenin iş dünyasıyla sürekli teması olduğuna da değinin Prof. Dr. Ungan, “Danışma kurulumuz var, bunlar iş dünyasının temsilcileri bunlar. Bizim için anketler yapıyorlar ve bu verileri alıp, verilere dayalı yönetim anlayışını benimsedik, bu bilgileri alıp müfredatımızı geliştiriyoruz”  dedi. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 117 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar