SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

OKULLARIMIZA EK BÜTÇE VERİLMELİ!11 Eylül 2021 - 00:23, Cumartesi

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü, “Salgın koşullarının gerektirdiği tedbirleri almak için okullarımıza ek bütçe tahsis edilmeli” diye konuştu.

ANKET SONUÇLARI

Türk Eğitim-Sen’in 18-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirdiği 43 bin kişinin katıldığı ‘Okullar Açılıyor. Niçin? Nasıl?’ başlıklı anketine atıfta bulunan Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Düzlü yaptığı açıklamada, “Bu anketten çıkan sonuçlara göre; eğitimcilerin de okulların tam zamanlı açılmasına yönelik ciddi talebi bulunduğunu görüyoruz. Öte yandan PCR testi ile ilgili bir zorunluluk olmaması gerektiğini en baştan beri dile getiriyoruz. Aşı olanların dahi covid olduğunu göz önüne aldığımızda aşı olmayan eğitimcilere PCR testi zorunluluğu anlamsız bir uygulamadır” dedi.  

30 DAKİKA OLMALI

Okullarda alınması gereken önlemlere dikkat çeken Düzlü şunları söyledi: Salgın koşullarının gerektirdiği tedbirleri almak için okullarımıza ek bütçe tahsis edilmeli, teneffüs süreleri uzatılmalı, sınıflar sıklıkla havalandırılmalı, ders süreleri uzaktan eğitimde olduğu gibi 30 dakika olarak ayarlanmalıdır. Maske başta olmak üzere covid tedbirlerinin gerektirdiği malzemeler yeterli sayıda temin edilmelidir.

SAĞLIK TEDBİRLERİ

Öğrenci sayısı çok olan okullara daha az öğrenci sayısına sahip olan ve fiziki imkânları müsait olan okulların sınıfları tahsis edilmelidir. Her eğitim bölgesine mobil sağlık ekibi tahsis edilerek hem okullarımızda sağlık tedbirlerinin alınması sağlanmalı hem de öğrencilerin covid-19 takipleri yapılmalıdır. Bu tedbirler salgının yayılımını önlemek ve okulların tam zamanlı yüz yüz yüze eğitimi sürdürmesi açısından çok önemlidir.” Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 61 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar