SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

TÜRKÇE ÖĞRETİMİ KONGRESİ YAPILDI13 Eylül 2021 - 14:04, Pazartesi

SAÜ öncülüğünde yedi yıl önce başlatılan Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Kongresi 10 Eylül 2021 Cuma günü çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

İlk başladığı yıldan beri, Türkçenin öğretildiği ve ilgi gördüğü ülkelerdeki paydaş bir üniversite ile ortaklaşa olarak Yurt dışında düzenlenen ICOTFL (Internatıonal Congress of Teaching Turkish As A Foreign Language), bu yıl salgın sebebiyle çevrim içi olarak gerçekleşti. Yurt içi ve yurt dışından akademisyenlerin katıldığı ICOTFL 2021!in bu yıl ki teması “2021 Yunus Emre & Türkçe Yılı ve Salgın Döneminde Yabancı Dil Olarak Türkçenin Uzaktan Öğretimi” olarak belirlendi.

SÜREKLİLİĞİ OLAN KONGRE

Kongreye açılış konuşması yapmak için katılan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Üniversitemiz öncülüğünde başlatılan böyle özel konulu ve dar kapsamlı kongrenin bu güne kadar getirilerek sürekliliğinin olması bizler adına mutluluk verici. Üniversitemizin yaklaşık yüzde 8’lik bir oranını uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır. Salgın sürecinde üniversitemizin tüm birimlerinde olduğu gibi üniversitemize yeni dâhil olan uluslararası öğrencilerin gerek Türkçe öğrenmeleri hususunda gerekse diğer tüm ihtiyaç ve gereksinimleri hususunda özel bir gayret sarf ettik. Bu süreçte uzaktan eğitimi de en etkili kullanan üniversitelerden biri olduk. Üniversitemizin uluslararasılaşması ve de Türkçemizin dünyaya yayılan bir dil olması kapsamında bu tür etkinlikleri her zaman destekliyoruz” dedi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 84 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar