SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

AHDE VEFA'NIN GÜNDEMİ AHİLİKTİ14 Eylül 2021 - 17:03, Salı

Sakarya Ahde Vefa Grubu Üyeleri, ‘Ahilik Haftası’ nedeniyle bir araya gelerek istişarede bulundu.Toplantıda 13-17 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası konuşulurken, İl Müftüsü Hasan Başiş ahiliğin önemine değindi.

Sakarya Ahde Vefa Grubu Başkanı Kenan Karaca’nın ev sahipliğinde Adapazarı Orman Park Tesisleri’nde gerçekleşen buluşmaya; İl Müftüsü Hasan Başiş, Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Erhan Çavuş, Sakarya İŞKUR İl Müdürü Tekin Kaya ve Sakarya Basın İlan Kurumu Müdürü İbrahim Çorbacı ile grup üyeleri katıldı.

AHİLİK CİMRİLİĞİN KAPISINI BAĞLAMAKTIR

Toplantıda 13-17 Eylül tarihleri arasında kutlanan Ahilik Haftası konuşulurken, İl Müftüsü Hasan Başiş ahiliğin önemine değindi. Müftü Başiş, “Ahilik cimriğilin kapısını bağlamak ve lütuf kapısını açmaktır. Ahilik, Anadolu'daki varlığı bin yıla dayanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini göstermiş olan milletimizin harcını oluşturan kurumlardan biridir” dedi.

AHİLİĞİN ÖNEMİNİ BİLİYORUZ

Konuklara katılımları için teşekkür eden Başkan Kenan Karaca, “Eylül ayı buluşmalarımızı sürdürüyoruz. Ahilik haftasını kutladığımız bugünlerde istedik ki, Ahiliği konuşalım. Ahilik önemini biliyor ve gelecek kuşaklara aktarmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Kutlamakta olduğumuz Ahilik Haftası münasebetiyle, Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yad ederken ilimizdeki esnaf ve sanatkarlarımızın haftasını kutluyoruz. Sakarya’nın örnek olan birlikteliğini pekiştirmeye devam edeceğiz” dedi.  Murat UYGUN

Bu haber toplam 69 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar