SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

AĞRI POMPASI NEDİR?14 Eylül 2021 - 17:07, Salı

Özel Medar Hastanesi Sakarya Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Mustafa Orhan, ağrı pompası hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Ağrı pompasının şiddetli ağrı çeken hastaların sürekli kullandıkları ağrı kesici ilaçların vücuda otomatik olarak istenilen dozda verilmesini sağlayan bir cihaz olduğunu dile getiren Özel Medar Hastanesi Sakarya Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Uzm. Dr. Mustafa Orhan, “Damar yolu ile veya epidural yoldan hastaya ilaç verilmesi, hastanın kendi kendine yapması zor bir işlemdir. Serum içine eklenen ağrı kesici ilacın damardan ve epiduralden hastaya verilmesini sağlayan ağrı pompası, hastanın zorlanmadan ilaç kullanmasına yardımcı olur. Hastanın kateterine bağlanan serum içine ilaç ilave edilerek vücuda verilir. Cihazın haznesine istenilen dozda serum ve ilaç eklendikten sonra hasta ihtiyaç duyduğunda düğmeye basarak ilacı kullanmaya başlar. Elektronik pompası sayesinde güvenli ve pratik bir kullanım imkanı sağlayan ağrı pompası, hastanın kendi ağrısını kontrol edebilmesine olanak tanır” dedi. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 81 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar