SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

“YALAN HABER DOĞRU HABERDEN DAHA FAZLA İLGİ GÖRÜYOR”12 Ekim 2021 - 17:38, Salı

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencileriyle ‘Yeni Vizyonuyla Basın İlan Kurumu ve Yeni Nesil Gazetecilik’ adlı programda bir araya gelen Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, “Kötü haber iyi haberi bozmaya başladı ve bu dijitalle daha da yaygınlaşmaya başladı“ dedi.

Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Müdürü Rıdvan Duran, SUBÜ Gazetecilik ve Habercilik Bölümü öğrencileriyle ‘Yeni Vizyonuyla Basın İlan Kurumu ve Yeni Nesil Gazetecilik’ adlı programda bir araya geldi. SUBÜ’nün konferans salonunda gerçekleşen programa, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran’nın yanı sıra BİK Sakarya Şube Müdürü İbrahim Çorbacı, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, SUBÜ Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Öğr. Gör. Zülfikar Özçelik ve öğrenciler katıldı. Programda öğrencilere yalan haberin doğru haberin önüne geçtiğini aktaran Duran, sosyal medyada yer alan her haberin doğru olmadığını ve kötü haberlerin iyi haberlerin önüne geçtiğini dile getirdi. Basın İlan Kurumu’nun yetkileri, yapısı ve işleyişi hakkında bilgiler veren Duran, ulusal ve yerel olarak faaliyet gösteren gazeteleri denetleyerek kalkınmaları konusunda mali desteklerde bulunduklarını söyledi. Soru cevap şeklinde devam eden program hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 130 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal Medya



Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar