SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

7. SAKARYA ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ12 Ekim 2021 - 17:41, Salı

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen ve 7. Sakarya Uluslararası Kısa Film Festivalinin açılış programı, Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve protokolün katılımıyla gerçekleşti.

Bu yıl 12-14 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan festivalin açılış programı Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşti. Programda konuşma yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Adıgüzel, festivalde emeği geçenlere teşekkürlerini sunarak, “Üç gün boyunca Sakarya’da aktörlerinin öğrenciler olacağı bir kültür sanat ve sinema şöleni gerçekleşecek. Festivalimizi uluslararasılaştırma yönünde önemli adımlar attık ve bu kapsamda dünyanın 117 ülkesinden 2774 filmi festivale kabul ettik. Bu coşkuya destek olan herkese teşekkürlerimi arz ederim” dedi.

Prof. Dr. Adıgüzel’in ardından konuşma yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, üniversite yönetiminin kültür-sanat faaliyetlerine verdiği önemi vurgulayarak, “Dünyanın her yerinden 2774 lisans öğrencisi filmlerini bu festivale gönderdiler; bu ilgi geleceğe dair umutlarımızı yeşertiyor. Ayrıca SAÜ bu yıl ilk kez İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümüne öğrenci alarak bir ekosistemi tamamlama adına önemli bir adım attı. Stüdyoların, atölyelerin, laboratuvarların kurulmasıyla birlikte tüm öğrencilerimiz bu ekosistemin bir parçası olacaklar. Uluslararası kısa film festivalinin Sakarya’nın kültür sanat şehri niteliğine artı değer kazandıracağına yürekten inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Programın devamında Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce bir konuşma gerçekleştirdi. Genç yeteneklerin teşvik edildiği ve sanatın desteklendiği bir organizasyonun içinde olmaktan mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Yüce, “Festivalin gerçekleşmesi için gayret gösteren Sakarya Üniversitesi yönetimine, iletişim fakültesine ve Kültür ve Turizm Bakanlığına teşekkürlerimi sunarım.  Farklı kültürlerden pek çok insanın bir araya geldiği Sakarya’nın ev sahipliği yaptığı bir uluslararası kısa film festivalinin dünyaya söyleyeceği çok şey olduğuna inanıyorum. Şehrimizin kültürünün, doğasının, tarihinin tüm dünyaya tanıtılmasına katkıda bulunan bu tür organizasyonlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından festival programı kapsamında gerçekleşen ‘Vadullah Taş Koleksiyonundan Sakaryalı Sanatçılar Film Afişleri Sergisi’nin açılışına katılan Rektör Savaşan ve protokol üyeleri, açılış kurdelesini keserek sergiyi gezdiler.

Bu haber toplam 166 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar