SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

DERDİMİZ HİZMET GÜCÜMÜZ MİLLET13 Ekim 2021 - 18:43, Çarşamba

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda konuşan Başkan Mutlu Işıksu, “Biz Adapazarı’mıza hizmet etmenin, milletimizin teveccühünü ve duasını almanın derdindeyiz.” dedi.

BÜTÇE 287 MİLYON

Adapazarı Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci oturumunda, Ekim ayının ilk meclisinde Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu’nun 9. maddesi ve 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. Maddesinin “a” bendi uyarınca hazırlanan Adapazarı Belediyesi 2022 Yılı Performans Programı ile ilgili 11 Ekim 2021 tarihli komisyon raporu karara bağlandı. Aynı şekilde Ekim ayı ilk oturumunda, Adapazarı Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen, 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ve 5393 sayılı Belediye Kanun’unun 61 ve 62. maddelerine istinaden hazırlanan 2022 Mali Yılı ve izleyen iki yılın 2023-2024 Mali Yılları Bütçe Tasarısı ve Tahminleri ile ilgili 11 Ekim 2021 tarihli Komisyon Raporu görüşülerek karara bağlanırken, Adapazarı Belediyesi’nin 2022 yılı bütçesi 287 Milyon TL olarak onaylandı.

PERFORMANS PROGRAMI

MHP’li Meclis Üyesi Mehmet İr, hazırlanan bütçe planlamasının MHP grubu tarafından benimsendiğini ve onaylandığını ifade ederek, “Hazırlanan performans programıyla birlikte 2022’de Adapazarı’nda ne yapılmak istendiği açık şekilde belirtilmiştir. Adapazarı Belediyesi’nin yapacağı hizmetler için yol haritaları performans programında belirtilmiştir. Adapazarı Belediyesi’nin 2022 ve takip eden yıllardaki bütçe tahmini yatırımlara ve hizmetlere ayrılmıştır. Bizler komisyondan gelen bütçe önerilerini benimsiyor ve destekliyoruz.” dedi.

EN VERİMLİ ŞEKİLDE

CHP’li Meclis Üyesi Haluk Akbay’ın bütçe eleştirisinin ardından konuşan ve Adapazarı Belediyesi’nin her çalışmasının şeffaf bir şekilde kamuoyu ve meclisle paylaşıldığını ifade eden Işıksu, “Bu millete hizmet etmenin ibadet olduğunu biliyoruz. Yaptığımız her işi şeffaf şekilde açıklıyoruz. Şehrin kalbi Adapazarı’mızı sokak sokak geziyor, her bir vatandaşımızla gönülden muhabbetimizi daima canlı ve diri tutuyoruz.” dedi. Bütçenin en verimli şekilde kullanılacağını altını çizen Başkan Işıksu, “Güzel bir bütçeyle, bu millete en güzel ve en verimli şekilde hizmet etmek istiyoruz.

ORTAK DERDİMİZ

Hiçbir hizmet üretemeden, başarıyı algıdan ibaret gören, aldığı kredilere lansman programı yapan ve temel atmama törenleri düzenleyenlerden asla olmayacağız. Biz, sevdalısı olduğumuz millete hizmet üretmek ve milletimizin gönlünde güzelliklerle var olmak derdini taşıyoruz. Adapazarı’mızda tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruma hassasiyetiyle hareket ediyoruz. 32 proje taahhüt ederek yola çıktık ve hamd olsun çoğunu yoluna koyduk. Adapazarı bizim ortak derdimiz, ortak sevdamız ve ortak yaşam alanımızdır. Biz Adapazarı’mızı çok seviyoruz” ifadelerini kullandı.    Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 56 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar