SRT Yayın Akışı - 09.12.2021
Son Dakika

‘ÇOK KUTSAL BİR GÖREV’25 Kasım 2021 - 13:02, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

24 Kasım öğretmenler Günü İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım tarihinde dünyaya gelen 27 öğretmeni programa davet ederek doğum günlerini kutladı.

24 Kasım öğretmenler Günü İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen programla kutlandı. Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Vali Çetin Oktay Kaldırım, il protokol üyeleri, eğitimciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda aday öğretmen konuşması, emekli öğretmen konuşmasının ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

ÖĞRETMENİN ESERİNE DEĞER BİÇİLEMEZ

Savaşçı, konuşmasında öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaparak “Gerçekten hepimiz çok kutsal bir vazifeyi icra ediyoruz. Sizler, ailelerimizin göz bebeği çocuklarımızı yetiştiriyorsunuz. Talebelerinizi âdeta bir nakkaş titizliği ile işliyor, onlara bilginizle birlikte kişiliğinizi de katıyorsunuz. “Dünyada her şeye değer biçilir ama öğretmenin eserine değer biçilemez." Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dün de ifade ettiği gibi gerek "Öğretmenlik Meslek Kanunu" ile gerekse ilave mali ve sosyal haklar ile mesleğimizin itibarını artıracak, bizlerin daha huzurlu bir ortamda ülkemize hizmet etmemize vesile olacak çalışmaları hayata geçirmektedirler.” dedi.

YEGANE UNSUR EĞİTİM

Vali Çetin Oktay Kaldırım da yaptığı konuşmasında öğretmenlerimizin yaptığı görevin kutsallığına vurgu yaparak “Toplumların refah seviyesini yükselten ve onları daha başarılı, daha huzurlu kılacak yegâne unsur eğitimdir. Doğumdan ölüme kadar süregelen eğitim; topluma ve insanlığa faydalı, ahlak ve erdem sahibi bireylerin yetişmesine vesile olan, insanları hedeflerine ulaştıran, bilgi ve yeteneklerle donatan ve hayatımıza doğrudan etki eden önemli bir süreçtir. Bu süreci yönetecek ve tarihten bugüne medeniyetimizin getirdiği ortak kültürleri, bilgi ve birikimleri yarınlara aktaracak olan en önemli aktörler de öğretmenlerimizdir. Dünü ve bugünü yarınlara taşıyan, Anadolu’muzun her köşesinde hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, hiçbir ayrım gözetmeden, görevlerini layıkıyla ifa eden tüm öğretmenlerimizin bu özel günlerini canı yürekten kutluyorum. Bu vesileyle başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, siz değerli öğretmenlerimize en derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

HİZMET ŞEREF BELGESİ

Emekliye ayrılan öğretmenlere Vali Kaldırım tarafından Hizmet Şeref Belgelerinin takdimi ile devam edep program İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminin hazırladığı gösteriler, Sakarya Güzel sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi, aday öğretmenlerin yemin töreni, öğretmenlerden kurulan halk oyunları ekibinin gösterileri ile sona erdi. Vali Çetin Oktay Kaldırım ve davetliler Öğretmenler Günü nedeniyle salon programının yapıldığı Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi girişinde Serdivan Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tarafından hazırlanan resim sergisini gezdiler. Kutlama programında bir de sürpriz yaşandı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü 24 Kasım tarihinde dünyaya gelen 27 öğretmeni programa davet ederek doğum günlerini kutladı. Vali ve öğretmenler; doğum günü pastasını birlikte kestiler. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 68 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar