SRT Yayın Akışı - 09.12.2021
Son Dakika

25 KASIM YÜZLEŞME GÜNÜDÜR25 Kasım 2021 - 14:22, Perşembe

Türk Kadınlar Birliği Sakarya şubesi 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla AKM önünde bir araya geldi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele programına Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Şefik Akar’da  katıldı  Türk Kadınlar Birliği 2. Başkan Nurçin Süzen, "25 Kasım kadınların yalnızca kadın olmaları nedeniyle en temel insan hakkı olan “yaşam” haklarının güvence altında olmadığı gerçeğiyle yüzleşme günüdür. Ülkemde hemen hemen her gün çocuklar istismara uğruyor, toplum buna hem şahit oluyor hem susuyor. İstismar, hasta ruhlu birkaç kişinin olayı gibi gösterilip kınama ile geçiştirilemeyecek kadar önemli, gizlenemeyecek kadar sosyal sorumluluktur. Her şeyden önce kadının birey olduğunun kabulunu sağlayacak toplumsal zihniyet değişikliği sağlanarak kadına bakış açısının dönüştürmek zorunluluktur. Cinsiyeti nedeniyle toplumun yarısı şiddet ve cinayetlere maruz bırakılıyorsa ve bu durum normalleştirilmek isteniyorsa, buna daha yüksek sesle “DUR” demek zorundayız” dedi.

Programa destek amaçlı katılan Sakarya Baro Başkanı Av. İlknur Ebiz Yıldız, CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin  ve Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği Şefik Akar ise kanunların daha etkin uygulanması gerektiğini vurguladılar. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 59 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar