SRT Yayın Akışı - 28.01.2022

Son Dakika

YENİLENEN YÜZÜYLE SAÜ YAYINLARI11 Ocak 2022 - 15:22, Salı

Sakarya Üniversitesi Yayınları ve Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınları, 2021’de ses getiren yayınlarının ardından 2022 yılına hazırlanıyor.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Sakarya Üniversitesi Yayınları ve Sakarya Üniversitesi Kültür Yayınları, üniversitenin Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü tarafından çağdaş yayıncılık ilke ve hedefleriyle örtüşen bir biçimde akademik yayıncılık faaliyetlerini sürdürme gayesiyle yeniden yapılandırıldı. SAÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Günerigök, yayımlanan yeni eserler ve üniversitenin yayıncılık faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“FARKLI BİR KONSEPTLE PİYASAYA ÇIKMAK İSTEDİK”

Hedeflerinin her zaman farklı konseptlere yer vermek olduğuna değinen Doç. Dr. Günerigök, “Yaklaşık bir yıl önce Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğünü kurduk. Bu Koordinatörlük ile birlikte SAÜ Yayınları ve SAÜ Kültür Yayınlarına yeni bir kimlik kazandırarak daha farklı bir konseptle piyasaya çıkmak istedik. Her iki yayınevini de üniversitemiz dışında yazılmış ya da hazırlanmış akademik çalışmaları da yayımlayabilecek şekilde yeniden yapılandırdık” ifadelerini kullandı.

“SAÜ YAYINLARI MODERNİZE EDİLDİ”

Profesyonel yayınlara imza atan SAÜ Yayınları ve SAÜ Kültür Yayınları, geçtiğimiz yılda Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğünün çalışmaları ile yeni mevzuatlara daha uygun hâle getirilerek faaliyetlerine ivme kazandırdı. SAÜ Yayınlarının geçtiğimiz yıl 3’ü matbu olmak üzere 12 eser yayımladığına değinen Doç. Dr. Günerigök, “Kitaplarımıza, SAÜ Yayınları internet sitesinden, SAÜ Bilimsel Yayınlar Koordinatörlüğü sitesi üzerinden veya SAÜ Kütüphanesinin ilgili biriminden ulaşılabilir” açıklamasında bulundu.

E-kitapların açık erişimde olduğuna dikkat çeken Günerigök, “Matbu kitaplarımızı ise tüm çevrimiçi satış platformlarından ve büyük kitapevlerinden temin etmek mümkün” dedi.

2022 yılı için hedeflerinin büyük olduğunu belirten Günerigök, “SAÜ Kültür Yayınları için de yeni çeviri eserler yayımlamayı düşünüyoruz. Bir telif aldık, bir telif için de başvuruda bulunduk. Yani hedefimiz bu yıl içinde dört tane nitelikli çeviri kitabı yayımlamak. SAÜ Yayınları olarak da hedefimiz 2022 yılında 15-20 arası matbu kitap yayımlamak” açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 86 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar