SRT Yayın Akışı - 28.01.2022

Son Dakika

ALTUĞ: BMC'YE TAHSİS EDİLEN ARAZİ DEVLETİN12 Ocak 2022 - 14:53, Çarşamba

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, (SATSO) Başkanı Akgün Altuğ, BMC’nin Karasu’daki arazisi ile ilgili kamuoyuna yansıyan haberlerin ardından, bugün bir açıklama daha yaparak, 'O bölge devletin arazisi. BMC devreder, devlet başkasına verebilir" dedi.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, geçtiğimiz günlerde bir basın toplantısında BMC’nin Karasu’daki yatırımı ile ilgili bir açıklama yapmıştı. Konu ile ilgili bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması ve yanlış anlaşılmaların olmaması adına bir açıklama yapan Başkan Altuğ, konu ile ilgili şunları dile getirdi:

MECLİSE DAVET ETTİK

“Daha önceki toplantı da belirttiğim gibi BMC CEO’su Sayın Murat Yalçıntaş’ı Ekim ayı meclis toplantımıza davet ettik. Kendisinden özellikle BMC’nin, Arifiye’deki yatırım kampüsündeki son durum ve Karasu’da yapılması planlanan yatırım ile ilgili bilgi talep ettik. Bizleri kırmadı. Konuyla ilgili açıklamada bulundu.

FİKRİMİ PAYLAŞTIM

Buna bağlı olarak, geçtiğimiz gün yapılan toplantıda gelen soru üzerine şahsımın yaptığı değerlendirmede, devlet tarafından münferit yatırım yeri olarak belirlenen bölgenin başka bir yatırımcıya verilip verilmeyeceği konusunda bir bilgiye sahip olmadığımı, ancak başka bir yatırımcıya devredilebileceği konusunda fikrimi paylaştım.

O BÖLGE DEVLET ARAZİSİ

Yanlış anlaşılmaların önüne geçmek adına şunu belirtmek isterim ki; o bölge bir devlet arazisidir, BMC de, bu bölgede yatırımına devam etmezse bundan sonraki yatırımlar yine devlet kontrolünde sürecektir. Konuşmamdaki ifadeleri, BMC devreder, devlet başkasına verebilir anlamında söylediğimi bir kez daha özellikle belirtmek isterim.” Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 117 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar