SRT Yayın Akışı - 28.01.2022

Son Dakika

'AŞIYA KARŞI TOPLUMSAL BİLİNCİMİZ ARTIYOR'14 Ocak 2022 - 15:26, Cuma

İlimizde ikinci doz aşılanmanın nüfusun Yüzde 75'i geçmesinin ardından Vali Kaldırım, değerlendirmede bulundu. Vali Kaldırım, "Aşıya karşı toplumsal bilincimiz artıyor" dedi.

İlimizde en az iki doz aşı olmuş 18 yaş ve üstü nüfus oranı yüzde 75'i geçti. Böylece Sakarya haritada maviye döndü. Konuyu değerlendiren Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Çok şükür rengimiz maviye döndü. Toplumsal bilincimiz artıyor” dedi. Sakarya’da aşılama çalışmalarının hız kazandığını kaydeden Vali Çetin Oktay Kaldırım, halkın daha fazla bilinçlendiğini ve aşı konusunda toplumsal bilincin hızla arttığını söyledi. Vali Kaldırım, “Artık aşının ciddiyetini daha fazla anlıyoruz. İlk zamanlar bu konuda ağır olanlar, şimdi ikinci aşılarını yaptırmış durumdalar. Bu sevindirici gelişme” dedi.Vali Kaldırım şöyle devam etti: “Virüsü yenmek için en önemli silah aşılanma oranının artması ve toplumsal bağışıklık. Kademe kademe oraya doğru gidiyoruz. Artık aşıya mesafeli duranların sayısı gittikçe azalıyor. Virüsün ne denli tehlikeli olduğunu yaşlısından gencine herkes biliyor. Aşılanma oranının hızla artacağını tahmin ediyorum”  dedi.  

Bu haber toplam 85 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar