SRT Yayın Akışı - 28.01.2022

Son Dakika

STK'LAR SAKARYA'NIN EKONOMİSİNİ KONUŞTU14 Ocak 2022 - 17:47, Cuma

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde belirli aralılarla yapılan “Sakarya Ekonomi Tabanlı Sivil Toplum Kuruluşları İstişare Toplantısı” SAMİB ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

EĞİTİM VE TARIM VURGUSU

Katılımcılar toplantıda şehir, ülke odaklı ekonomi ve sanayi gündemine ilişkin görüşlerini aktardılar. Sakarya’da devam eden endüstri ve tarıma yönelik yatırımlar, nitelikli eğitim, kültürel ve sosyal değerlere yönelik çalışmalar gibi birçok konuda bilgiler paylaşıldı. SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, “Mevcut OSB’lerimizin genişleme çalışmalarından ayrı olarak 6 adet yeni OSB projesi için de çalışıyoruz. Kurum ve kuruluşlarımız ile işbirliği içinde şehri her açıdan üretim şehrine dönüştürmek için çalışıyoruz. STK’larımızın şehir odaklı çalışmaları önem arz ediyor. Birlik ve beraberliğimizden taviz vermeden Sakarya için üstesinden geleceğimiz sorunlarımız var. Bu toplantılarda çıkacak her yeni fikir, her sivil toplum kuruluşunun şehre yönelik bakış açısını da değiştirecek ve geliştirecektir.” ifadelerini kullandı.

ÖNEM VERİYORUZ

SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Çelik, toplantıya ev sahipliği yapmaktan ve Başkanları SAMİB’te ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, “SAMİB olarak üyelerimizin ve şehrimizin gelişimi için çalışıyoruz. Verimli projelerimiz, istihdama katkı sunacak eğitimlerimiz ve üyelerimizin faaliyetlerini geliştirecek çalışmalarımız var. DOMİ OSB’de de çalışmalar iki etap olarak devam ediyor. Bu tür istişare toplantılarına ciddi önem veriyoruz ve şehrin gelişimi açısından sorumluluk almaya hazırız ” diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 122 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar