SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

ADALET HERKESE LAZIM!18 Mayıs 2019 - 10:56, Cumartesi


Av. İlker YILMAZ

Değerli Sakaryalılar, şehrimiz hemen herkes tarafından muhafazakar olarak bilinen şehirler arasında gösterilir. Vatandaşlarımızda buna bağlı olarak sağ seçmen olduklarını iddia edip ona göre oy verdiklerini dile getirirler. İşte özellikle bu noktaya değinmek istiyorum.

Bu düşünce ile hareket ederek oy kullanmak ne kadar doğru tartışılması gerekir. Bu hususta aklıma her zaman yargılanmayan 4 bakan gelir. Muhafazakar olduklarını iddia eden bu kişilere de verilen oyların bir çoğunun bu iddiaları sebebiyle verildiğini düşünüyorum.

Malumunuz pahalı saatler, ayakkabı kutuları, dolarlar gibi konular konuşulmuştu o dönemde. Bu sebeplerle bakanların yargı önüne çıkması istenmiş fakat Meclisteki AK parti çoğunluğu buna müsaade etmemişti.

Bence büyük bir hata!

Eğer suçları varsa cezalandırılmaları gerekirdi. Mahkeme önünde suçları olmadığını ispat ederlerse de o zaman tüm Türkiye ye kendilerini aklamış olurlardı.

Unutulmamalıdır ki bu ülkede baklava çalan çocuğa verilen ceza örneği var!

Tüm bunlarla beraber bugün geldiğimiz noktada aklıma çok sayıda soru geliyor.

Yargılanmayan 4 bakanın görevlerinden ayrılması neden ve ne şekilde olmuştur?

Ak partiye göre suçsuz olan bu bakanlar görevlerine neden devam etmemiştir?

Bu sorulara fazlasıyla ekleme yapabiliriz. Bu ülkede böylesine büyük bir durum yaşanmışken günümüzde oy çalmak olarak yansıtılmaya çalışılan fakat sandık görevlilerinin kamu görevlisi olmaması sebebiyle iptal edilen İstanbul seçimlerinin tekrarlanması ne kadar hakkaniyetli?

Düşüncelerin sonuç kısmı yine ADALET kelimesine çıkıyor. İşte yazımın başında bahsettiğim oy verme eylemi bunun için çok önemli.

ADALET HERKES İÇİN VAR VE UNUTULMAMALIDIR Kİ ADALETİN OLDUĞU BİR YERDE HAKKINIZI İSTEMEYE VEYA RİCA ETMEYE GEREK KALMADAN ALIRSINIZ.

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 699 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur