SRT Yayın Akışı - 26.09.2021
Son Dakika

AĞLATACAK BİR YAZI24 Temmuz 2021 - 03:00, Cumartesi


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Aziz kardeşlerim

Sevgili Peygamberimiz SAV din garip geldi garip gidecek buyuruyor. Düşünün İslam'ın ilk zamanlarını Peygamberimizin sav etrafında üç beş kişi var. En yakınları inanmıyor. Bu yolda çok mücadeleler verildi. İslam dini cihan'a yayıldı. Hayatın merkezine Kur'an oturdu. Peygamberimiz SAV "ey ashabım ben aranızdan ayrılıyorum fakat size iki şey bırakıyorum Kur'an ve sünnetimi. Bu ikisinden ayrılmaz sanız dünya ve ahiret huzuruna kavuşursunuz fakat, Kur'an hayatınızdan çıkarsa, sünnetimi terk ederseniz, felaketler başınızdan eksilmez" buyurdu. Bunu duyan halk neler olacak ya resulallah dediler. Peygamber efendimiz sav buyurdu ki; 1) gençlerimiz günah bataklığına dalarsa, İslam nizam-ı bozulur. Sevgili gençler sizler bu cemiyetin temel taşlarısınız. Sevgili Peygamberimiz SAV muhakkak ki, Allah cc gençliğini ibadetle geçiren gençleri, çok sever, onları hiçbir gölgenin olmadığı mahşerde gölgesinde gölgelendirecek buyuruyor. Siz gençler buna layıksınız, zamanın bozuk ve tersine dönen çarkları arasına girip kendinizi ezdirmeyin. Dininizi yaşayın, sizin ruhunuza secdenize melekler imrenir.

Anneler babalar çocuklarınıza sahip çıkın onlar size emanet. Emanete ihanetin affı yoktur. Peygamberimizin söylediğine göre günah bataklığına gençlerimiz saplanırsa, zarar gören İslam ve Müslümanlar olur. Peygamberimizin ikinci endişesi.

2) kadınlarınız zamanın kokuşmuş Yahudi tuzağı modaya uyar da Kur'an'ın emri olan tesettürü atarlarsa, cemiyet Müslüman görüntüsünden çıkar. Kadınlarımızın Cennet beratları ellerine verilmiş: Peygamber efendimiz Bir kadın beş vakit namazını kılarsa tesettürüne sahip çıkarsa evine de hizmet ederse o kadının cennete gireceğine ben kefilim buyuruyor.

Hal böyle olunca bırakalım İslam'ı yıkmak için çalışan Yahudi ve Hıristiyanların kokuşmuş modalarını. Kur'an ve sünnet üzere yaşayalım. İslamı ve Müslümanlığı yaşatalım. Peygamberimizden bu iki tehlikeyi dinleyen sahabeler; bunlar olacak mı, yani gençler günah bataklığına dalacak mı, kadınlar batı ve Yahudi tuzağına düşecek mi?  Ya resulallah deyince, Peygamberimiz daha beteri olacak buyurdu; onlar nelerdir:

1) iyilik tavsiye edilmeyecek kötülükten sakındırılmayacaklar.

Rabbimiz: gerçek Müslümanlar Allah'a inanır. İyiliği emreder. Kötülükten, başkasını sakındırır. İyilikte yarış yapanlardır buyuruyor. Gerçek güzellik birbirimizi iyiliğe davet, kötülükten men etmek olmalıdır. Bu sözler bizlere ikazdır. Bize düşen görev ise bu sözlerden ders almak olacak. Biz imanımız gereği iyi olacağız başkasını da yanımıza çekeceğiz. Kötülükten uzak olacağız. Peygamberimiz bunlardan da beteri olacak diyerek şöyle buyurdu. Yapılan kötülüğü iyilik, iyiliği de kötülük sayacaklar. Mesela kızına ve oğluna düğün yapana diyoruz ki; çalgılı, müzikli, kadın erkek karışık, oyunlu, içkili yapma. Allah ve resulüne Savaş açma. O kişi cevaben diyor ki: siz geri kafalısınız, kaçıncı asırda yaşıyoruz deyip yaptığı kötülüğü iyi görüyor.

Aziz dostlar

Yukarıdaki tehlikelerden uzak olmak istiyorsak müslümanca yaşayalım. Kur'an rehberimiz, Peygamberimiz de güzel örneğimiz olsun.

 Selam ve sevgi ile

Bu yazı toplam 138 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar