SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

ALDANMANİN ALAMETLERİ22 Ocak 2022 - 00:21, Cumartesi


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Aziz kardeşlerim

Günlerimiz hayrolsun, bereketli olsun.

En kötü sözlerden biri aldanmak ve aldatmak sözleridir. Her iki sözde de şeytanlık vardır. Zira sevgili peygamberimiz sav aldatan bizden değildir buyuruyor.

Aldatan ümmetlik'ten silinir, İslami yönü kararmıştır. Düşünelim ki insanlar hep aldatıcı olsa cemiyette ahlak ve güven kalır mı? Aldatmak başkasına yapılır. Aldanmak kişi kendisine yapar. İkisi de tehlikelidir. Peki kişi nasıl aldanır. Allah'ı cc peygamberi ve Kur'an'ı bırakır, şeytan ve nefis de uyarsa aldanır, Tevbe edip hakka dönmeden ölürse ahireti perişan olur. Aldanmışın alametleri 3'tür.

1) dünyalık olarak öldükten sonra geriye kalacak olan mal mülk peşinde koşup, Allah'a c.c. yapacak amelleri bırakmak.

2) kendini helak edecek malı toplamak. Eğer ki bir Müslüman malının zekatını, yaş meyve ve sebzenin öşürünü vermiyorsa o mal kişinin helak oluşunun işaretidir. Çünkü Rabbimiz buyuruyor ki: sizin mallarınızda fakir olan muhtaçlının hakkı vardır. O hakkı fakire vermezsen o mal senin felaketindir.

3) kendisine öldükten sonra lazım olacak olan ameli bırakmak. Çünkü ahirette bize amel lazım. Bu üç şey kimde varsa o kendini aldatandır. Bundan nasıl kurtulalım. Üç şeye devam edelim.

1) kalplerimizi Allah'ı tefekküre verelim

2) dilimizi Allah'ı zikirle meşgul edelim

3) bedenimizdeki bütün azaları Allah cc yolunda hizmet ettirelim.

Bu yazı toplam 88 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar