SRT Yayın Akışı - 28.01.2022

Son Dakika

ALLAH'IN C.C. DÜŞMANLARI,18 Kasım 2021 - 16:52, Perşembe


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Yarını unutan, bugünü yaşayan gayesiz başıboş hareket edenler zararlıdır. Zarardadır.

Zira her şeyimiz mahşerde meydana dökülecek. O zaman eyvah demek işe yaramayacak yaşarken yanımızda olanların öldükten sonra bize faydası olmayacak. Sadece Rabbimiz ve Peygamberimiz bize sahip çıkacak. Eğer dünya yaşantımızda biz de rabbimizin kulu ve Peygamberimizin ümmeti olursak. Mahşer yerinde Allah'ın c.c. düşmanları meydana çıkacak.

Kimdir onlar:

1) Şeytanın pisliği olarak Kur'an'da beyan edilen alkollü içip sarhoş olup sokaklarda devrile devrile dolaşan, ona buna sataşan, üstünü başını pisleyen, nara atarak herkesi tedirgin eden, yuvasına girince eşini çocuklarını döven, rezil sarhoşlar, yüce Rabbimiz mahşer yerinde nerede benim düşmanlarım deyince Cebrail kimdir onlar yarabbi senin düşmanların, sorusuna Rabbim de, onlardan biri sarhoşlardır diyecek.

2) Tevbe etmeden ölenler. Rabbim kulum bana Tevbe etmeden de senin günahlarını öğreteyim seni altından ırmaklar akan cennete çıkmak üzere girdireyim buyuruyor. Fakat bir kul buna rağmen Rabb'inin bu lütfuna mazhar olması gerekirken sırt çevirip Allah'tan CC özür dilemeye tenezzül etmeyen asi ve günahkarlar devam edip tövbesiz ölenler, Allah'ımızın düşmanı olduğunu Rabbimiz haber veriyor. Günahlardan tevbe edip rabbimizin dostu olmak da var. Tevbe etmeden ölüp rabbimizin düşmanı olmak da var.

3) Rabbimizin düşman ilan ettiği üçüncü kişiler ise haram yiyenlerdir.

Haram ;nefis ve şeytan lokmasıdır. Haram ateştir. İman bulunan bedene haram giremez, iman haramdan hoşlanmaz. Haram yiyen Allah'a c.c. asi olur. Haram giren bedenden yapılacak ameller işe yaramaz. Çünkü haram yiyenin düşmanı Hz Allah’tır. Hacı Bektaşi Veli diyor ki Allah'ım CC gerçek dostu olmak istersen 2 şeye dikkat et. Ağzından vücuduna haram lokma girmesin. Ağzından dışarıya da gıybet ,yalan, iftira sözleri çıkmasın. Unutma can ağızdan çıkacak. Ağzının içini haram lokma yiyerek kirletme ki çıkan ruh Müslüman ruhu olsun.

4)  düşman ise rabbimizin tesettür emrine uymayan kadınlardır.

Örtün diyen hazreti Allah örtülmez diyen ise Allah'ın c.c. emrine uymayan isyankar kişi. İşte bunlar da rabbimizin düşmanıdır.

5) Salih kişileri Allah dostlarını hor görenler de rabbimizin düşmanıdır. Kendisi müslümanca yaşamayıp, İslam'a göre yaşayanlara hor gören, onlara sokaklarda hayasızca saldıranlar Allah'ın c.c. düşmanlarıdır. Hiç kimsenin başkasının yaşam tarzına saldırma hakkı yoktur, kaldı ki burada saldırı kişiye değil, kişinin tesettürünedir. Allah'a düşmanlıktır

6) Zekatını vermeyenler de Allah'ın düşmanlarıdır.

Zekat malın içindeki kiri temizler. Rabbimiz buyuruyor ki ey kendilerine zenginlik mal verdiğim kullarım mahrum olanların o malınızda ki zekat hakkını ver." Bu Emre uymayan kişi aynen KARUN gibi Allah'ın c.c. düşmanıdır.

7) Farzları terk edenler de Allah'ın cc düşmanıdır. Kur'an-ı Kerim'de Rabbimizin emir olarak bildirdiği her şey Müslüman erkek ve kadına farzdır. Farzı terk eden Allah'ı da terk eder. Rabbim de onu terk eder. Düşman ilan eder. Biz ne zaman ki farzlarla sünnetleri birleştirirsek Allah'ın cc has kulları ve Peygamberimizin cennetteki komşuları oluruz

Peygamberimiz sav gemini sağlam yap, zira deniz çok derin, ahiret azığını hazırla, çıkacağın yol çok uzun, sırtındaki yükü günahı hafif tut dere tepe gideceksin buyuruyor.

Son sözümüz şudur ki bineceğimiz ölüm gemisi bir gün ahiret limanına yanaşacak. Orada iki tane liman var. Allah cc dostları CENNET limanına, Allah düşmanları da CEHENNEM limanına yanaşacak.

Bu yazı toplam 93 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar