SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

ALLAH KORKUSU HER ŞEYİN İLACIDIR23 Mart 2018 - 10:49, Cuma


Halil MÜFTÜOĞLU

Her memlekette anasını babasını karısı öldürenle rastlanır. Her memlekette kızının kardeşinin ırzına geçen canavar kırması insanlar vardır.

            Her memlekette karaborsa, istifçilik,  tüccar ve esnaf hilesi her memlekette hırsızlık, dolandırıcılık, batakçılık, fuhuş, zina, homoseksüel sapıklık, ensest ilişkiler, uyuşturucu bağımlılığı, en vahşi cinayetler günlük vakalar arasındadırlar maalesef.

            Fakat ahlâk yıkıcılığı Türkiye’de gün geçtikçe hızlı bir şekilde artmaktadır.Her gün bir yandan televizyonlarda gördüğümüz, yazılı medyada okuduğumuz vakıaların uyandırdığı endişe milli bir kaygı hatta telaş halini almaktadır. Bastığımız her Adımın altında bir tuzak olma ihtimalini düşündüren bir hile, yalan, dolan havası ile kuşatılmış gibiyiz. Allah (c.c.) korkusu her gün biraz daha hissedilmektedir.

            İnsanları yasa ve ceza ile yönetirseniz onlar bir daha yanlış yapmayacaklardır diye düşünmek abesle iştigaldir. Ne kadar ağır cezai müeyyideler koyarsanız koyun o milletin bu kanunlara saygısı yoksa bütün cezalar boşunadır. Bu cezalarla da şeref ve utanma duygularına sahip olmayacaklardır. İnsanları erdemle ve ahlâk kuralları ile yönetirseniz o zaman onlar hem utanma duygusuna sahip olacaklar hem de doğru yapmaya çalışacaklardır.

             Din terbiyesi ve bilgisinin yetersizliği yüzünden bir çok vatandaştan çekilen Allah (c.c.) korkusu her çeşit namussuzluğa giden dört yol ağzını en yüce kontrolden mahrum bırakmaktadır.

              Eskiden Allah tan korkmazlık vicdansızlığın eş anlamı idi.  Ahlaka düpedüz aykırı bir hareketin şuurlu failine ‘’ Be hey Allah’(c.c.)tan korkmaz kuldan utanmaz ‘’ denilirdi.Şimdi Allah’a cc. Kitaba mukaddesata manevi değerlere sövmek inançsızlığın ayırıcı bir vasfı haline gelmiştir.

              Allah’tan korkmayanların kanundan, nizamdan korkacaklarını sanmak boşunadır.Türkiye’de bu gün bir ideal ve iman buhranı yaşanmaktadır. Bu buhranı körükleyen din ve mukaddesat düşmanlığı sinsice yayılmaktadır.

              Bunlara karşı önlem almak halkımızı aydınlatmak yöneticilerimizin görevidir.  Sorumlulukta onlara aittir.

               Her icad edilenin mucidi tarafından yazılan bir kullanma kılavuzu vardır. O icadı katoloğuna göre kullanmazsanız ondan faydalanmanız mümkün değildir. Bu bağlamda insanlarda yüce yaratan Allah’ın (c.c.) birer makinesidir. Kataloğu da Kur’anı Kerimdir. Bu katoloğa göre insanların yaşaması ve yaşatılması gerekir. Lakin bu gerçeği isteyerek saklayıp ‘’ Allah’ım(c.c.haşa) sen şöyle dur, katoloğun da şöyle dursun. Biz kendi kurallarımızla kendimizi idare ederiz’’ demektedir. Vallahi edemezsiniz billahi edemezsiniz. Ederiz diye direttikçe insan yutan kumsallarda kıvrandıkça batanlar gibi batmaya devam ederiz. Onun için aklımızı başımıza devşirip ‘O’ nun emirlerine boyun eğip eyvallah deyip uygulamaya koyarsak felâh buluruz. Bütün insanlığın Allah c.c. ın istediği tarzda hareket edebilmesi ve bir yaşam sürmesi dünyevi ve uhrevi nimetlerinden istifade edebilmesi temennimdir efendim…Onun için Allah (c.c.) korkusu her şeyin ilacıdır.  Saygılarımla

Bu yazı toplam 441 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız