SRT Yayın Akışı - 19.09.2019
Son Dakika

AYRIMCILIK VE KARŞISINDA MÜTEVAZİLİK!9 Haziran 2019 - 12:52, Pazar


Av. İlker YILMAZ

Değerli dostlar, günümüzde siyaset öyle bir hal aldı ki, taraflar arasında saygı ve sevgi adına bir şey kalmadığı gibi, siyasi etik denilen bir kavram da ortadan kaldırıldı dersek abartmayız herhalde.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri bu hususta inanılmaz derecede sınırları zorladı ve zorlamaya da devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi Ekrem İmamoğlu diye bir aday çıkardı bu seçimlerde aday olarak. Bunun karşısında Ak Parti eski bakan, eski başbakan, meclis başkanı Binali Yıldırım ı aday olarak gösterdi.

Ak Parti aslında bu şartlar altında İstanbul u kazanmayı çok rahat görüyordu. Fakat Ekrem İmamoğlu karakteriyle, duruşuyla ve samimiyetiyle her şeyin önüne geçti ve İstanbul seçimlerini kazandı. Fakat ne var ki bir hukukçu olarak kabul edemeyeceğim çok saçma sebeplerle seçim iptal edildi.

İşte tam bu noktada siyasi etik, siyasi ahlak, saygı ve demokrasi adına yapılmaması gereken şeylerin hepsi yapıldı.

Ekrem İmamoğlu adına çok fazla araştırma yapıldı fakat olumsuz kayda değer bir şey bulunamayınca asılsız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunuldu. O kadar basit ve çiğ hareketti ki bu, kelimelerle anlatmakta güçlük çekiyorum.

Son olarak İmamoğlu ve Trabzonlular hakkında Pontus benzetmesi sınırları taşırdı. İstanbul seçimlerinde sanki İmamoğlu ve ona destek verenlerin Pontus olarak değerlendirilerek onlara karşı bir milli mücadele yapılıyormuş izlenimi verilmeye çalışılıyor.

Bu husus o kadar önemli ki; insanlar arasında bir ayrım yapılması, seçimleri her ne şekilde olursa olsun kazanalım düşüncesi, seçim kazanmak uğruna duruş gösterilmemesi gibi hareketler insanlarda olumsuz kanaat oluşturdu.

Bütün bunların karşısında, gayet beyefendi ve saygılı bir lider Ekrem İmamoğlu. Her geçen gün birlik mesajı veriyor. Siyasi etiğe çok dikkat ediyor. Kendi cebini değil vatandaşın cebini düşünüyor. Son derece mütevazi bir hayat sergiliyor. Ve daha bir çok olumlu davranışa sahip olduğunu görüyoruz.

Son olarak da Trabzonlu taraftarların futbolcularına söylediği gibi “dik oynuyor”.

Sevgi ve Saygılarımla.

Bu yazı toplam 660 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar

okur