SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

BADİRE 24 Ağustos 2019 - 06:40, Cumartesi


Semiha Özgür SEZER

Badire, bu ülkenin, ülkedeki toplumun, toplumdaki insanın, insandaki içyüzün  göbek adı. Badirelerden gelip geçerken yolumuz, tek cümle geçti aklımdan ‘’Evvela Samimiyet’’…

Hemen hemen her alana aktif olarak katılım gösterdim. Samimiyetsizliğin , sahte gülümsemelerle, iki yüzlü insanların ince hesaplarıyla  ciltlenip kitap haline getirilip, bunca okuru olduğu hikayeler yok sayıyor. Hikayeyiz vesselam.

Bir elin verdiğini bir el görmesin denilirken, bırak diğer eli, kaç el ,kaç göz, kaç yayın basa basa ,göze soka soka bitiremiyor. Riyakârız vesselam.

Birilerine hoş görüneceğim diye, emeğin üzerine oturup,kendine taht yapıp,kralı benim buranın deyip aslanı olan ormana lider olma derdinde insanlar. Ormansız kralız vesselam.

Asıl mesele bu .Hep en üstte. Hep birinci …inci..inci olmak istiyoruz. Emeğin ve terin referans sayılmadığı, abilerin, makamların referans sayıldığı TOR-PİL in olmadığı bir tablo hayal edin hadi.

Hayal ediyoruz. Çünkü hayal ederiz ancak.

Basmakalıplaşan yaşantımızın her alanındaki çıkarcılık  insaniyetin önüne geçti.

İnsaniyet kavramının içini boşaltıp, nerde bencillik ,nerde riyakarlık, nerde şakşakcık …ile dolduruldu. İnsaniyet namına yapıyorum denilirken bile !!Doğru, insan için yapılıyor,sadece ve sadece insan için. Onun çıkarı, egosu, ona yaranmak, onun onayını almak.

Ve bazen bizlerinde bu sahte girdapta kapılıp , sürüklenmemize ne diyorsunuz? Sürü psikolojisi mi? Kandıralım kendimizi, inanırmış gibi yapalım mı?

Münafıklık, içi başka dışı başka olmak değil mi? Niye bir olamıyorsun.

Gülümsersin, tepene çıkarlar…

Surat asarsın, izolasyonun markası olursun…

Yardım edersin, tükürür eline …

Seversin, eşşek sudan gelene kadar dövülürsün, naz makamında…

Geri durursun,yem olursun…

İleri durursun ayağından çekerler…

Kendileri oturur, dünyayı ben mi kurtaracağım, derler..

Sen oturursun, dünyayı kurtaracak tek adam gibi yüklenirler…

Gül yüzlü büyükler, yalan, ihtiras dolu rolleri hatmetmiş, bizlerin yularını bir o yana bir bu yana sallamaya uğraşırlar…

İnsan olduğunuzu unuturlar.

Onca sahteliğin samimiyetimize ihtiyacı var, vesselam.

Bu yazı toplam 595 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar