SRT Yayın Akışı - 02.06.2020
Son Dakika

BARIŞ PINARI23 Ekim 2019 - 10:37, Çarşamba


İbrahim KALKAN

Üç tarafı denizlerle dört tarafı düşmanlarla çevrili bir ülkedir Türkiye. Etrafımızdaki her ülkenin, ülkemiz üzerinde kendilerince emelleri, iddiaları var. Tabii insanların hayalleri olabilir buna birşey söylemek mümkün değil ancak iş icraate geçme aşamasına gelirse orada sorunlar çıkmaya başlar. Bugün Suriye’de yaşanan tam da bunun yansımasıdır.

Kendince Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu bir alanda yahudi devleti hayal eden mihraklar PYD’yi kışkırtarak bölgeyi yapılandırmaya çalışıyor. PYD’nin mensupları da komünist bir kürt devleti  kuracaklarını zannediyorlar. Halbuki bugün orada yapılmaya çalışılan arz-ı mev’ud (vaad edilmiş toprakları) ele geçirme girişimidir. Arz-ı mev’ud’un ne olduğunu bilmeyenler için kısaca özetleyecek olursak: Türkiye, Irak, İran, Suriye ve Arabistan’ın bir kısmını içine alan ve yahudilere vaad edildiğine inanılan bereketli topraklardır. Bu arz-ı mev’ud’un üzerinde kendilerince en büyük problem devletimizdir. Zira Irak, Suriye, İran ve Arabistan’dan toprak koparsalarda Türkiye’den toprak koparamayacaklarının farkındalar. Bu yüzden bunu Türkiye’nin içindeki dengeleri değiştirerek yapmaya çalıştılar yıllarca. Bu hülyanın peşinde koşarken mecliste malum parti, yerelde belediyeler, sosyal hayatta adı güzel içi boş dernek ve vakıflar, dağda örgüt, sınır dışında PKK, PJK, YPG, PYD el ele verdilerse de kahraman güvenlik güçlerimiz ve milletimiz basireti, feraseti, cesareti ve kuvvetiyle hepsinin üstesinden geldi ve inşallah gelmeye devam edecek.

Bu süreçte Türkiye’nin karşısında tutum sergileyen NATO,BM,AB,ABD,Arap Ligi pek şaşırtmadı. Bu birliklerin milletimizin nazarında herhangi bir hükmü yoktur. Dost bildiklerimizin tavırları ise unutulmayacak ve cevabı esirgenmeden verilecektir. Dost bildiklerimizin içinde bir tanesi var ki en ağır darbeyi o vurdu, en çok o incitti milletimizin canını. KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’dan bahsediyorum. Akıncı Barış Pınarı Operasyonuyla ilgili ‘’1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır.’’ diyerek milletimizin ve devletimizin birlik ve beraberliğine kasteden mihraklarla ortak tutum sergilemiştir. Oysa 1974’de Kıbrıs’da akan kanı durduran yine bu aziz millet idi ve yine o dönemde türkiye Kıbrıs türklerini kurtarmak için bütün dünyayı karşısına almıştı. Kıbrıs’taki Türklerin soykırımdan kurtulması yine bu operasyon sayesinde olmuştur. Barış pınarı harekatı inşallah başarı ile sonuçlanacaktır. Bu süreçte ordumuzun ve suriye milli ordusunun sahada elde ettiği kazanımlar takdire şayandır. Çok kısa bir sürede çok önemli bir alan terörden arındırılmıştır. Bu süreç içerisinde hiçbir sivilin burnu bile kanamamıştır. Operasyonun en başarılı ve takdire şayan kısmı elbette bu kısmıdır. Şimdi sıra Kamışlı ve Münbiç’te. Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin.

Bu yazı toplam 1059 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar