SRT Yayın Akışı - 28.02.2021
Son Dakika

BASİT GÖRME DETAYLARI18 Ocak 2021 - 01:42, Pazartesi


Semiha Özgür SEZER

Yetimhanede büyüdü .Yıllardır ailesinden uzakta büyümek ,yaşamak zorunda kaldı.Bir gün ablasıyla kavuştu .

Ablası mı?

Çocukken cinsel tacize uğramış, evlenmiş eşi terketmiş, yalnız başına  çocuğu ile birlikte hayat mücadelesi vermiş .Kah kapıcılık yapmış karın tokluğuna, kah temizliklere gitmiş .

Öyle insanlar var ki, yaşam mücadelesi içinde ateş gibi kavrulan ; bazen hayatında yok yok oluyor; yoksulluk, şiddet,suç ,ne ararsanız …

Ama bazı insanlarında hayatında  yok yok oluyor , zenginlik bolluk bereketten, değil mi?

Genç adam yalnız başına taşıyamadığı yükünü bir not kağıdına bir cümle ile bıraktı:

‘Ölümümden pislik ailem sorumludur ‘…toplumun aile kurumunun ne hale geldiğinin özeti gibiydi.

BİR MERDİVENDEN KAYIP GİTTİ

Genç bir öğretmen öldü geçtiğimiz hafta,merdivenden inerken son basamakta ve inanamayacağınız kadar basit bir kaza ile ayağı kaydı ,başını çarptı. Kulaklarından akan kan ile ruhu canından çıkarmamak için direndi ,bitkisel hayatta üç yaşındaki çocuğu için son ana kadar yoğun bakımda mücadele verdi.Zafer toprağın oldu.

Sonra ne mi oldu? Çevresinde olaya şahit olanlar birinci elden ölümü ve sahip olduklarını sorguladı. Üzüldükleri sıkıntılarının ,bu mücadelenin yanında devede kulak kaldığını ve şükredilecek yanları olduğunu düşündüler. Sevdiklerine bir kez daha sarıldılar, belki de kendilerini bile bir kez daha öptüler .

Ustanın dediği gibi hayat kısa kuşlar uçuyordu.Ve sıra ansızın her birimize gelecek.Götürdüklerimiz ile bıraktıklarımız arasında yeni bir başlangıç yapacağız sonsuzluğa.

Acılar silkeliyor bizi, kayıplar kafamıza vuruyor, kendimize getiriyor. Hatırlanması gerekenler var unuttuklarımızdan .

Unuttuklarımızdan şükredeceklerimiz var . Hayatı müsvedde yaşamayalım, sonra temize çekmeye fırsatımız olmayabilir .

Ne demiş usta;Sahip olduklarına şükrettiğinde daha fazlasına sahip olursun, eğer nelere sahip olmadığına odaklanırsan hep bir şeyler eksik kalır.

Saygılar 

Bu yazı toplam 1398 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar