SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

BAYRAM İKRAMİYESİ15 Nisan 2022 - 00:48, Cuma


Gülsüm ÇAKMAK GÜNERİ (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Emeklilere geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda bin  bin 100 liralık bayram ikramiyesinin verilmesinin ardından emeklilerin umutlu bekleyişi bu yıl ramazan bayramı  vesilesiyle devam ediyor.

Emeklilerin bayram ikramiyesinin bir hafta 10 gün içerisinde  ödenmesi bekleniyor. Emekli Bayram ikramiyesi 2020 yılında 1.000,00  (Bin TL) TL olarak belirlenmişti fakat; 2021 yılı için ödeme tutarı  1.100 TL olarak belirlendi. Emekliler şimdi 2022 yılı için ne kadar alacaklarını bekliyor. Emekliler dışında kimler bayram ikramiyesi alabilir?

*Şehit yakınları,

*Gaziler,

*Muharip gaziler,

*Güvenlik korucuları,

*Şampiyon sporcular,

*Dul ve yetim aylığı alanlara payları oranında,

*Terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de bayram ikramiyesi alabilecek.

Bayram ikramiyeleri bu yıl T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre hesaplara yatırılacak. Sosyal Güvenlik Kurumu bu hafta içi tahsis numaralarına göre ödemeleri açıklayacak.

 

Saygılarımla

Bu yazı toplam 185 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal Medya



Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar