SRT Yayın Akışı - 20.10.2021
Son Dakika

BETERİN DAHA BETERİ VAR24 Eylül 2021 - 00:54, Cuma


Geyveli Emekli İmam Sadettin ARMAĞAN

Muhterem kardeşlerim

Bir gün Hz. Ömer, Peygamberimizin yanına geldi. Sevgili Peygamberimiz o anda öğle sonrası vücuda çok faydası olan uykusundan kalkmıştı. Hz. Ömer ra peygamberimizin mübarek nurlu yüzüne bakınca ağlamaya başladı. Çünkü peygamberimiz bir hasır üstünde uyuduğu için, hasırın sertliği sevgili Peygamberimizin mübarek yüzünde iz bırakmıştı. Bunu gören Hz. Ömer ağlayarak dedi ki; Ya Rasulallah yeni bir yatak alalım, hasır yüzünüze iz yapmış. Bakınız Peygamberimiz SAV Hz. Ömer’e ne cevap verdi. Ya ömer, kendinden yukarıya bakma, Allah’a isyan edersin. Kendinden aşağıya bakarsan, Allah’ cc hamd edersin. Yani bir gözü kör olan, iki gözü olana bakarsa, isyan eder. Fakat bir gözü olmayan iki gözü de olamayana bakarsa, beni taşıyan bir gözüm var diye Allah’a hamd eder. Bu hepimize örnek olacak olaya dikkat edersek her zaman için hamdeden isyan etmeyen bir kul oluruz. Şimdi sizlerle beterin daha beteri olan olaylardan bazılarını aşağıda maddeler halinde açıklayalım.

  1. Eğer ki bu sabah uykudan sıhhatli olarak uyanmışsak, bu sabah milyarca kişi hastalıklı, inleyerek uyananlar var diyerek Allah’a hamd edelim. Ve bize bu sıhhati veren rabbimize kulluk görevine devam edelim. Peygamberimiz sağlı vücudun hamdü namazdır buyurdu. Demek ki kulluk dil ile hamd etmek, vucud ile ruku ve secde etmektir.
  2. Eğer ki teknenizde ekmeğiniz, buzdolabında yiyeceğiniz varsa, şu anda dünyada milyarlarca yiyecek içecek bulamayan, çöplerden, çöplüklerden yiyecek toplayanlara bakarak rabbimize hamd edelim. Açları doyuralım. Onları arayalım. Araştıralım. Rabbimiz buyuruyor ki , sizin mallarınızda, yiyeceklerinizde fakirlerin hakkı vardır. Bu hakkı verirsek kulluk görevi olmuştur. Peygamberimiz SAV buyuruyor ki , Rabbim bana dedi ki, Ya Muhammed ben acıktım. Kullarımdan yiyecek istedim, beni doyurmadılar. Ben de dedim ki, sen acıkmazsın. Rabbimde dedi ki ; evet ben acıkmam, fakat aç olan bir kuluma, yiyecek vermeyen aynen beni doyurmamış gibi olur.
  3. Eğer ki uykudan uyanınca bir harp tehlikesi ile işkencelerin ağır olduğu zalim bir idare altında uyanmıyorsak, şu anda dünya da milyonlarca harp ve işkence altında uyananlar var diyerek beterin beteri var sana hamd olsun Allahım diyelim. Vatanımıza bayrak ezan gibi değerlerimize sahip çıkmak için canımız ve malımızla vatan görevi yapmamız lazımdır. Rabbim zalimleri zulmü altında olan inanan, inanmayan herkese yardım eylesin. Amin.

Aziz Kardeşlerim

Yazımızı şöyle bitirelim. Başımıza ne gelirse gelsin daima beterin daha beteri vardır deyip daima  rabbimize hamd  v e kulluk yapalım. Peygamberimiz SAV bu dünyada rahat yoktur buyuruyor. Hoşumuza giden veya gitmeyen şeylerle imtihan ediliyoruz. Sabredlim. Hamdedelim. Rabbimiz buyuruyor ki, kuluma bir dikende batsa, onun verdiği acının sevabını amel defterine yazarız. Beterin daha beteri varsa bizim de merhameti bol Allahımız var.

Cumanız mübarek olsun.

Bu yazı toplam 88 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar