SRT Yayın Akışı - 22.02.2020
Son Dakika

BİR DELİNİN!(ALLAH’CC.) YAZDIĞI MEKTUP. 8 Ağustos 2019 - 08:32, Perşembe


Halil MÜFTÜOĞLU

“Ben dünya kürresi,Türkiye karyesi ve Urfa Köyünden,El-Aziz (Elazığ ) Tımarhanesi (Akıl ve Ruh Sağlığı Hastanesi) sakinlerinden;  İsmi önemsiz, cismi değersiz,Çaresiz ve kimsesiz bir abdi acizin, Ahir deminde misafiri Azrail’i beklerken,Başhekimlik üzerinden Hâkimler Hakimi'nin Dergahı Uluhiyetine son arzuhalimdir..!Ben gam (dertlilik) deryasında,Fakirlik vatanında,Horluk ve rezillik kaftanında Padişah !yapılmışım. Meyvalardan dağdağana,çalgılardan ney-kemana kapılmışım. Benim yatağım akasya dikeninden,yorganım kirpi derisinden farksızdır.Kalbim ayizman’ın (Hitlerin işkenceci Nazi Komutanı) fırını,ve sahranın çöl fırtınasıdır..!Ruhum aşık-ı Hüda Mahbub peresttir, Lakin aklım kaderin cilvesi ve talihin sillesiyle gurestir (gelgittir).!Bana gelen derdü gamın kilosu beleştir.Nerde bir güzel varsa bana karşı keleştir (yüz vermez, cesaretlidir),Bütün yiğitlerde bana hep ters ve terestir.

                Aylar geçti,tek temizliğim, gözyaşıyla ve kara toprakla aldığım Teyemmüm abdesttir..! Yani, içtiğimiz kezzap suyu,mezemiz ise ateştir..!Ol Resuli zişan ve Sultanı dücihan: “Cenabı Allah’ın insanları dünya, Dünyayı ise insanlar için yarattığını; Ruhları vücut için,Vücutları ise ruhlar için yarattığını;Erkekleri kadınlar; Kadınları erkekler için yarattığını;Cenneti mü’min kullar,mü’min

kulları da cennet için yarattığını;Cehennemi inkârcılar ve münafıklar,İnkârcıları ve münafıkları da Cehennem için yarattığını” Hadisleriyle haber vermiştir..! Peki acaba benim gibi meczup divaneleri

ne maksatla halk etmiştir..?Bilen babayiğit, meydana çıkıp söylesin..!Allah sana iman verdi sen tuğyan edersin; O in’am etti sen küfran (nankörlük) edersin; O ikram etti sen inkar edersin;O ihsan etti sen isyan edersin;Bir de kalkıp bana deli divane diye Bühtan edersin..!Bu söylediklerimin hepsi Ruhumun içinde cenk etmektedir..! Eğer dilekçemin cevabı gelirse Bu manevralar sona erecektir.

               Şimdi adresimi arz ediyorum:Kur’an’ı geldiği yere,Yine Kur’an’ı getiren geri taşısın.Madem ki ahkamı ve ahlakı kalmadı,Kur’an’ın kağıdı ve yazısı neye yarasın..!Taki Hz. Muhammed Mehdi (A.S) gelince yeniden okunup yaşansın..! Ey zerrelerden kürrelere,yerlerden göklere, bütün alemlerin Rabbi..!Ey cemadi, nebati, hayvani,İnsani, ruhani ve nurani  her şeyin ve herkesin yegane sahibi..!Ey iman ve şuur ehli kalplerin En yüce habibi..!Ey dertli bedenlerin kederli gönüllerin,ve yaralı yüreklerin tabibi..!Ben biçare kulun ki;Garipler garibi,Hüzünlerin esiri,zulümlerin muzdaribi,öksüz, yetim ve Sahipsiz bir tımarhane delisi..!

               Ama kutsi muhabbet ve hasretinin divanesi!…Herkesi ve her şeyimi elimden aldın.Ama sana sığındım,aşkına sarıldım,yegane Sen kaldın!.Yurdumdan yuvamdan, evimden barkımdan ayırdın gurbete ve hasrete saldın.Ama onları ararken Sana ulaştım,sevdana daldım..!Böylece fani ve hayali Görüntülerden kurtarıpHakiki tecelline mazhar kıldın..! Yüceler yücesi  Rabbim,Efendim. .!Hakk’tan saparak ve haddimi aşarak, haşa senden, burak bineği, Cebrail seyisi,Sidretül Münteha menzili,cümle mahlûkatın en şereflisi,Rahmanın en mükemmel tecelli ve temsilcisi..!Kainatın fahri ebedisi,Ahir zaman Nebisi ve Mehdisi,Levhi Mahfuzun (Kader projesinin)Tercümanı ve tebliğcisi, Efendiler efendisi Hz. Muhammed salllallahu aleyhi  vesellem’in mahbubiyetini mi istedim..!Hanif Dinin üstadı ve nice nebilerin atası.Hz.İbrahim’in haliliyetini,Hz. Süleyman’ın saltanat ve servetini Hz. Musa’nın celadet ve cesaretini,Hz. İsa’nın ruhaniyetini mi istedim..?Hz. Ebu Bekir Sıddık’ın yüksek fazilet ve kurbiyyetini,Hz. Ömerül Faruk’un  dirayet ve teslimiyetini, Hz. Osman’ı Zinnureynin asalet ve sehavetini,Hz. Aliyyül Murtaza’nın İlim ve velayetini mi istedim..?Senden mülkü hâkimiyet,Şanü şöhret, malü servet mi talep ettim..?Senden vücuduma sıhhat ve afiyet, Aklıma ziya ve selamet,Hayatıma huzur ve istikamet dilendimse,Bunlar için de bin Kere tevbe ettim..!Çünkü Şeriatın iptal,Tarikatın ihmal,Hakikatın ihlal ve mü’minlerin iğfal edildiği Bir zillet ve rezalet döneminde,Bana akıl ve mükellefiyet verseydin,Bu sadece benim mesuliyet ve Mahzuniyetimi ziyadeleştirecekti..!

              Sultanım Efendim:Ben Senden sadece seni istedim;Pahası elbet böyle yüksektir veTüm sevdiklerimi ve sahiplendiklerimi Uğruna feda etmektir..!Rabbim,Elbet vardır hikmeti ki,Bu kuluna Böyle zillet ve zahmet çektirirsin..!Ben haşa itiraz değil,Naz ederim ama,Umarım Sen niyaz kabul edersin..!Aile efradımı,Aklı izanımı alıp beni hicrana saldın..!Ama yine de şükür;Ya akıllı kalıp Ama hain ve hilekâr olaydım..!Zalim ve sahtekâr olaydım…Ya âlim ve saygın kalıp ama Gafil ve riyakâr olaydım…Ya arkalı etraflı kalıp ama Azgın ve zulümkar olaydım Ya sağlıklı sefalı kalıp ama,Sapıtmış,Ahlaksız ve vicdansız olaydım!..Derdü bela ki,Sabredenlerin vesile-i miracıdır.

Müminler kalbimin tacı,Mücrimler rahmetin muhtacı,Münkirler hikmetin icabı,Sadık ve aşık ehli cehd adaletin ilacıdır..!Velakin bu münafık Hain ve zalimler ise çıban başıdır,Akrep gibi sancıdır; Şerefli insana,Helali dışında bütün kadınlar Kızlar ana-bacıdır..! Ey Rabbim,Efendim..!Malum-u aliniz ve zaten yüce takdirinizdir ki;Ne özenli-bezekli elbiselerle Gezdiğim bayramlarım oldu..!Ne onurlu ve huzurlu Seyahatlerim ve seyranlarım oldu..!Ne etrafımda hizmet ve rağbet gösteren dostlarım ve hayranlarım oldu..!Lezzet ne imiş,izzet ne imiş ve fazilet ne imiş tatmadım;Ama şikâyet şekavettir; Bütün bu fani ve fena nimetlerin Asıl sahibi olan Padişahlar Padişahını buldum..! Beni yoktan var ettin,İman ve hidayet buyurup Varlığından haberdar ettin,Ama aklımı alıp kulunu bi-karar ettin, Sana sonsuz şükürler olsun..!Şimdi son dileğim beni yanına al ve Bir daha huzurundan ve Sonsuz nurundan ayırma,Ne olursun..!Umarım Bu dilekçeyi yazdım diye Bana darılmazsın; Çünkü ;Zaten Zatından gayrıyaYalvarıp yakarmanın ŞİRK olduğunu buyurdun..!diyen  BU ZAT MI DELİ! YOKSA BİZLERMİ DELİYİZ DİYE. Saygılarımla

Bu yazı toplam 932 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar