SRT Yayın Akışı - 04.04.2020
Son Dakika

Bir erkeğe isteklerinizi dayatarak yaptıramazsınız.14 Şubat 2020 - 08:00, Cuma


Gamze KARADAĞ Yazar / İlişki Uzmanı

Erkekler kadınlarla baş edemeyeceğini anladığı zamanlarda genelde rol yaparlar. Çenebaz kadınların partnerleri özelliklede…

Erkek bir kadını çok seviyor kötü huylarına rağmen ondan vazgeçemiyorsa kendine çareler üretir. İlk başlarda başa baş mücadele eder baktı olmuyorsa da tak tik üretir.

Çevrenizdeki birlikteliklere bakın; kadının her sözüne onay veren erkekler genelde kendi bildiklerini okurlar ve karşı tarafa aksini zannettirirler. Bu demek oluyor ki kadınlar erkekleri ne kadar sıkarsa sıksın erkek yapacağından geri kalmıyor. Böyle bir ilişki içerisinde olan kadın sürekli yalan söylediği gerekçesiyle partnerinden çoğu zaman yakınır; hani tamam demiştin, hani gitmeyecektin, hani almıştın, hani yoktu, hani bilmiyordun...

Bir erkeğe isteklerinizi dayatarak yaptıramazsınız. Gönül rızası olmayınca erkekler kendilerine alt yapı hazırlayarak bildiklerini uygulamaya gizli saklı koyarlar. Ve kadın önüne geçemediği bu durum karşısında sinir tahribatına uğrar. Çünkü söyledikleriyle yaptıkları birbirine uyuşmayan bir erkekle baş etmeye çalışmak zorundadır. Üstelik her yaptığına haklı bir sebep bulan bir erkekle. Gitmeyecektim ama şundan gittim, tamam demiştim ama sonra şu oldu, almıştım ama geri verdim, yok sanıyordum ama varmış, bilmiyorum dedim çünkü yeni öğrendim. Kadın sordukça erkek isteyerek yaptığı şeylere kılıf uydurur. 

Erkekler kadınların kendilerine sürekli fikir dayatmasından hoşlanmazlar. Buna istinaden de fikirleri önemsenmeyen erkekler partneriyle iletişim halinde olmak istemezler. Sevmekten vazgeçmezler ama iletişim halinde de olmazlar. Ya sessiz kalırlar, ya da her denilene tamam derler ve ya çatışmayı seçerler.

Çatışmayı seçen erkek kavgacı, asi, dik başlı kendi hakkını her halükarda savunan kadına tamah etmeyen erkektir. Her denilene tamam diyen erkek, tamam dediği halde yaptığından geri kalmayan kadını sinir krizlerine sokan ama kendi pek tahribat almayan erkektir. Sessiz kalan erkek ise saman altından su yürüten ama ortaya çıktığında da salağa yatıp açıklama yaparak duygu sömürüsüyle gemisini yürüten erkektir. 

İlişkilerinizin çatışmaya dönüşmemesi, iletişimin karşı tarafla kesilmemesi, mutlu ve huzurlu bir aşk yaşamak için birlikteliklerde çiftlerin birbirlerini olduğu gibi kabullenmeleri önemli bir etkendir.

Sevgilerimle…

Mail: gamze88karadag@gmail.com

Bu yazı toplam 1477 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar