SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

BİR GÜNE SIĞDIRMAYALIM9 Mayıs 2022 - 00:22, Pazartesi


Zemine YILMAZ İŞÇİ

Dün Anneler Günüydü

Anne olsanız da olmasanız da, anneniz hayatta olsa da olmasa da illa ki gündeminize girecek. En azından bir kaç telefon trafiği yaşayacaksınız.

364 gün boyunca hep bir köşede unutulmuş olduğunun anımsandığı bugün, Anneler Günü..

Annelerin değerli olduklarını sadece bir güne sığdırmayalım. Ve bırakın annesi olmayanları daha fazla yaralamayalım.

Bu yıl farklıda olsa hepimiz Anneler günün kutlamışızdır.

    Annesi uzakta olanlar telefon ile kutladı, yakında olanlar hediyelerini aldı çiçeğini aldı annesinin elini öpmeye gitti.

   İki yıldır  koronavirüs nedeniyle annelerine sarılamayan evlatlar en anlamı, en güzel, uzun-kısa, resimli Anneler Günü mesajlarını atarak onları sevindirmek istemişlerdir. Bu anneler gününde  bazılarımız sıkı sıkı sarılırken, bazılarımızda yine telefon trafiği yaşadık.

Anne olmak daha doğrusu anne olabilmek çok kutsaldır.Her anne çocuk sahibi olabilir ama herkes ANNE olamaz.

Bize baktığı yetmezmiş gibi torunlarına da aynı ihtimamı gösterip yaşlılık dönemlerinde bile ilgilerini esirgemeyen anneler.

Doğurur, bakar, doğurduğunun doğurduğuna da bakar.

Ne bitip tükenmeyen karşılığı beklenmeyen bir sevgidir bu.

Bıkkınlık duymadan, bir öf bile demeden.

Fedakarlık, sevgi, sabır ve güzellik denilince akla gelen ilk kişiler şüpesiz ki annelerimiz.

Her özel günde olduğu gibi bu özel gün olan anneler gününde de aynı şeyleri yazmak istemiyorum. Her zaman inandığım ve söylediğim şey; anneleri bir gün değil her gün sevmelisiniz. Çünkü onlar ANNE!

   Gerçekten ANNE olabilmek çok zordu ve birçok sorumluluk ister. Aslında bir ailede bütün yük annenindir; yemek,temizlik,alışveriş,iş,güç herşey. Ama bir annenin en büyük sorumluluğu çocuğunun eğitimidir. Çünkü çocuklar ilk olarak anneyi örnek alır,anne onlar için bir rol modeldir. Anne sırdaştır, arkadaştır, candır. Asla unutulmayacak ve unutulmaması gerekilen bir varlıktır.

    Başımızın tacı, gönlümüzün sultanı analarımızı bir gün değil, 365 gün hatırlamak, onların hayır dualarını almaktan güzel ne olabilir.

    Her annede olan ve en önemli ortak noktaları evlat sevgisidir. Ne olursa olsun evlada olan sevgileri değişmez ve vazgeçilmezdir.

    Sırasıyla annem,  Özgül Yılmaz , Halam Suzan Yılmaz , Kayınvalidem  Aliye  İşçi . patronum Gülderen Okumuş’un ve tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Beni doğurandan bugüne kadar hayatımın her döneminde hayatıma eli değen annelerin her biri tek tek müthiş kadınlar.

Değer bilen ve sevgiyi bir yük gibi yaşatmayan kuş tüyü gibi anneler.

Evladını her nasılsa öyle kabul eden...

Göremese de sağlığına şükreden...

Annenize bir telefon ettiğinizde, telefon ahizesinden gelen “Anneciğim” sesi duyulunca, orası ona cennet olur.  Size, yapmayı düşündüğü serzenişler, sitemler bir anda yok olur. Telefon edişinizle ona en büyük mutluluğu verirsiniz.  Günlerce bu mutluluğu yaşar. Gururla etrafına, evladının onu aramasından duyduğu hazzı anlatır. Yaşınız ne olursa olsun, siz onun gözünde büyümemiş, onun şefkatine muhtaç hala birer küçük çocuksunuz.

Anne her zaman mantıklıdır. Anne duyarlıdır. Anne özverilidir. Anne güçlü bir karakterdir. Anne yuvayı ve ortamı dengeleyendir.

  Anneler gününde bu aziz vatanı bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal’in annesi Zübeyde hanım ve şehit anneleri olmak üzere ahrete intikal eden tüm annelere Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun.

Unutulmamalıdır ki, yaşarken kadir kıymet bilmek esastır.

İnsanı mutlu anıları hayata bağlar

Annenize vakit ayırın, onlarla sık sık beraber olun, hayır duasını alın, gönüllerini hoş edin.

Ne kadar çok beraber olursanız, birlikte ne kadar çok vakit geçirirseniz, hatırlayacak ve anlatacak çok anılarınız olacaktır.

Anne olsun olmasın, başkalarına kol kanat geren duygulara sahip olanların bugünü kutlu olsun.

   Kısacası iyiliği, güzelliği, fedakarlığı, üstünlükleri anlatılmakla bitmeyen tüm annelerimizin anneler gününü tebrik ediyorum.

Bu yazı toplam 84 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar